RUKOMETNI DERBI PRIPAO PROLETERU

APATIN RUKOMET SOMBOR SPORT VESTI

U rukometnom derbiju u kome su se sastali domaći Apatin i gostujući Proleter iz Zrenjanina, zrenjaninci su bili bolji rezultatom 24:22. Apatinski rukometaši odlično otvaraju meč i u prvih 15 minuta prave prednost od 8:4, do kraja poluvremena gosti uspevaju da se konsoliduju i preokrenu na 12:10.

Početkom drugog poluvremena plavo-beli stižu zaostatak i sve do 5 minuta pre kraja meča igralo se gol za gol.Duža klupa Proletera i iskusni dvojac Radaković i Popov donose prevagu na ovom meču pa Zrenjaninci odnose pobedu i zadržavaju prvo mesto.

O igri apatinca dovoljno govori izjava trenera gostiju koji je rekao -kako ne pobeđuje uvek bolji tim te da su njegovi izabranici na ovom meču imali dosta sreće ali i iskustva.

Naredni meč rukometaši Apatina igraju opet pred domaćom publikom kada im u goste dolazu Metalac iz Futoga.