PRVI PORAZ KOŠARKAŠA DUNAVA, TOPOLA BOLJA U “PENAL” ZAVRŠNICI

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Peto kolo Prve lige grupa sever donelo je i prvi poraz košarkaša Dunava iz Apatina. Rezultatom 71:70 (14:12,14:22,15:19,28:18) bolji od njih bili su košarkaši Topole koji su nošeni svojim navijačima uspeli da naprave veliko iznenađenje i savladaju trenutnog lidera prvenstva. Iako su košarkaši Dunava na poluvreme otišli sa šest poena prednosti i do starta četvrte četvrtine imali dvocifrenu prednost, sudijski par Pijetlović-Gaković je sa nekoliko čudnih odluka vratio domaću ekipu u život, pa se ušlo u neizvesnu završnicu meča. Nakon dosuđenog nesportskog faula koji je načinio Švraka igrači Topole pogađaju oba slobodna bacanja, a nakon izvođenja lopte Apatinci prave novu ličnu grešku i šalju igrače Topole ponovo na liniju za slobodna bacanja. Na šest sekundi do kraja košarkaši Dunava su imali jedan poen prednosti i dva slobodna bacanja koja je šutirao Smiljanić. Pošto Smiljanić nije uspeo da realizuje ni jedno slobodno bacanje, igrači domaćeg tima kreću u poslednji napad koji realizuju za nova dva poena i konačnu pobedu nad ekipom iz Apatina.

Najefikasniji u redovima Dunava bio je Ljubomir Miljanić sa 22, a pratili su ga Smiljanić sa 18 i Šuput sa 12 postignutih poena.

U narednom kolu apatinski košarkaši na svom terenu dočekaće ekipu Stare Pazove.