PRVI PORAZ BRATSTVA, SAKULE OSTAJU NEOSVOJIVA TVRĐAVA

Vanredno 7. kolo Srpske lige – grupa “Vojvodina” donelo je prvi poraz ekipe Bratstva iz Prigrevice. Izabranici trenera Slobodana Bačića poraženi su u Sakulama od domaćeg Borca rezultatom 2:1 (0:0), ali su i pored izgubljenih bodova ostali na čelu tabele. Na ovaj način maleno mesto u Južnobanatskom okrugu, koje broji svega 1800 stanovnika može da se pohvali da je iznedrilo jedini neporaženi tim u dosadašnjem toku prvenstva. Borac ima učinak od tri pobede i isto toliko remija i nalazi se na četvrtom mestu na tabeli sa utakmicom manje od vodećih Prigrevčana.

Prvo poluvreme je proteklo u dobroj i čvrstoj igri ekipe Bratstva. Visokim presingom gosti su sasekli sve akcije domaćina, a najbolju priliku propušta Erak desetak minuta pre odlaska na odmor nakon sjajne asistencije Grabeža, ali je stativa bila saveznik ekipe Borca.

U nastavku, sasvim drugačija slika. Pad koncentracije odbrane Bratstva rezultira vođstvom Borca. Nakon toga domaćin dobija sasvim opravdano dosuđen penal koji je Ićitović ukrotio, ali samo nekoliko minuta kasnije Borac duplira prednost i postaje jasno da će bodovi ostati u Sakulama. Pokušavali su igrači Bratstva ali sve što su uspeli jeste da postignu počasni pogodak petnaestak minuta pre kraja koji je delo napadača Noskovića.