ПРВА МЕДАЉА СА ДРЖАВНИХ ПРВЕНСТАВА У 2021. ГОДИНИ ЗА АТЛЕТСКИ КЛУБ АПАТИН УЗ МНОГО ОБОРЕНИХ ЛИЧНИХ РЕКОРДА

Бронзана медаља за Ђуру Борбеља на 1500 метара са обореним личним рекордом

Чланови Атлетског клуба Апатин и у 2021. години наставили су са освајањем медаља на државним првенствима. Протеклог викенда (06. и 07. фебруара) у Атлетској дворани у Београду у техничкој организацији Српског атлетског Савеза, одржано је дворанско Првенство Србије за сениоре и сениорке на којем је наступило и четворо чланова АК Апатин, Ђуро Борбељ, Немања Ђурић, Александар Стајић и Снежана Милошевић.

Најуспешнији је био Ђуро Борбељ који је такмичио у две дисциплине у изузетно јакој сениорској конкуренцији на 1500 метара и 3000 метара, и у обе остварио личне рекорде. У трци на 1500 метара која је одржана првог такмичарског дана, освојио је треће место сa личним рекордом од 4 минута 0 секунди и 18 стотинки. Ђуро Борбељ је другог дана у три на 3000 метара замало је остао без медаље, освојивши четврто место са личним рекордом 8 минута 33 секунди и 34 стотинке. У истој дисциплини на 3000 метара, Александар Стајић истрчао је лични рекорд 10 минута 13 секунди и 96 стотинки, Немања Ђурић такође је оборио лични рекорд резултатом 10 минута 45 секунди и 41 стотинку. У конкуренцији жена у трци на 3000 метара Снежана Милошевић освојила је седмо место са резултатом 13 минута 3 секунде и 7 стотинки.

У протекле две недеље два наступа имао је и млађи јуниор Константин Шимић који је на Отвореном првенству Београда за млађе јуниоре освојио друго место у трци на 1500 метара где је истрчао лични рекорд 4 минута 35 секунди и 19 стотинки, и Првенство Србије за старије јуниоре где је освојио 14. место у трци на 3000 метара са резултатом 10 минута 5 секунди и 19 стотинки.

Наредног викенда у недељу 14.2. чланове Атлетског клуба Апатин очекује учешће на традиционалном 54. Белом кросу који ће се одржати на Кошутњаку (Београд) и где ће боје клуба у трци сениора на 5000 метара бранити Ђуро Борбељ, Александар Стајић и Немања Ђурић.

Младе снаге Атлетског клуба Апатин под вођством тренера Бојана Томашевића вредно раде у оквиру бесплатне школе атлетике АК Апатин у хали Основне школе „Жарко Зрењанин“, уторком и четвртком од 19.00 до 20.15 часова и суботом од 10.00 до 11.15 часова. Тренинзи су отворени за све заинтереоване и потпуно су бесплатни. Информације у вези са тренинзима могу се добити на емаил клуба akapatin2001@gmail.com или телефон 064/011-0-222.