PROGRAM „51. APATINSKIH RIBARSKIH VEČRI“ I 5. LIČKE OLIMPIJADE

APATIN DRUŠTVO VESTI

PROGRAM  „51. APATINSKIH  RIBARSKIH  VEČRI“

UTORAK 01.07.2014.

19,00 čas Fabrika za preradu rečne ribe „RIBOCENTAR“ Apatin:

– Otvaranje izložbe radova studenata Akademije umetnosti u Novom Sadu i  Umjetničke akademije u Osijeku, koja se realizuje u okviru projekta

– „PANONSKI PUT UMETNOSTI“ u saradnji sa Opštinom  Apatin,  Opštinskim kulturnim centrom i „Vovjvodinašumama“

SREDA 02.07.2014.

18,00 čas Bajova bašta Silojevo:

– Takmičenje u hvatanju šarana rukama

19,00 čas Dom kulture

– Film za decu: Kruds

20,00 čas Galerija „Meander“:

– PLOVIDBA KROZ ISTORIJU (izložba istorijskih tipova modela brodova na Dunavu)

– Takmičenje u kuvanju riblјeg paprikaša – JUNIORI do 15 godina

20,00 čas Defile mažoretkinja iz Sonte i Radeče iz Slovenije uz pratnju duvačkog orkestra iz Kupusine

20,30 čas Program na Trgu oslobođenja:

– KUD Mažoret Sonta

– KUD Mažoret Radeče, Slovenija

– KPHZ „Šokadija“ Sonta

– Grupa: „Dunavski biseri“

– Grupa: “ Bitange“

– Grupa:“Bure, Saša, Kalaba i Voja“

22,30 čas Otvaranje „Apatinskih ribarskih večeri“:

– Grupa: „Piloti“

– Vatromet

ČETVRTAK  03.07.2014.

18,00 čas Međunarodno putničko pristanište:

– Narodno veslanje „Trka čamaca Apatinaca“

19,00 čas Dom kulture

– Film za decu:  Čuvari tajnog kralјevstva

19,00 čas Trg oslobođenja:

– „Pivski maraton“

20,00 čas Trg oslobođenja

– Muzej Dunava:  MITSKA BIĆA DUNAVA (radovi učenika OŠ „Žarko Zrenjanin“)

20,00 čas Kvalifikacije „Zlatni kotlić 2014“

20,30 čas Program na Trgu oslobođenja:

– KUD  „Jožef Atila“ Svilojevo

– KUD „Ivo Lola Ribar“ Sonta

– Tamburaški orkestar: „Tandora“ Sonta

– Grupa: „Magija“

21,00 čas Koncert duhovne muzike u katoličkoj crkvi „Uznesenje  Marijino“

– Gradski hor „Jedinstvo“

22,00 čas Grupa: „Leksington“

PETAK  04.07.2014.

18,30 čas „Čika Lovrin memorijal –Debeli i Mršavi“

19,00 čas Dom kulture

– Film za decu: Turbo

20,00 čas Otvoreno prvenstvo u kuvanju riblјeg paprikaša

20,00 čas OŠ „Žarko Žrenjanin“ višenamenska sala (svaki dan do 06.07.2014.)

– „III Međunarodna filatelistička izložba i prezentacija presonalizovane poštanske marke povodom 65 godina Ženskog rukometnog kluba Apatin

20,30 čas Program na Trgu oslobođenja

– OKUD  „ Dunav“  Apatin

– Anastasija i Anđela Vasilјević, Sombor

– KUD „Svetozar Marković“  Umka

– Grupa: „LC-BijeloDugme tribute“

– Grupa: „ Des Art Bend“

21,00 čas Plato na kanalu pored “Bele loze” (bajkersko veče)

– Grupa: „ Prlјavi Romeo“

– Grupa: „Mogli Bi”

– Grupa: „Epilog (eks Osvajači)“

22,00 čas Grupa: Retro parti bend i Seid Memić Vajta (Gabor Lenđel eks: „Teška industrija“)

SUBOTA  05.07.2014.

08,00-13,30 Dunavac kod restorana ,, Plava Ruža,,

– Takmičenje za ,,Zlatnu ribicu,,

08,30 čas Hol OŠ „Žarko Zrenjanin“

– Susret kolekcionara – filatelija, numizmatika, značke, knjige, razglednice, trofejno oružje, medalјe

14,00 čas Lovački dom u Kurjačici:

– Revija i takmičenje pasa mešanaca

16,00 čas Takmičenje u kuvanju paprikaša od divlјači

– Gost: Ljubiša Ostojić i grupa Krajišnika

13,00-20,00 Banja Junaković

– „VII APA OPEN“-klasični pikado

17,00 čas Defile motorista kroz grad i zadržavanje na Trgu

19,00  čas Dom kulture

– Film za decu: Persi Džekson – more čudovišta

20,00čas Finale „Zlatni kotlić 2014“

20,30  čas Program na Trgu oslobođenja

– KUD Prigrevica

– Etno grupa: „ Lazarice“

– Orijentalni ples „Kašmir“

– Grupa: „Ćuta bend“

22.00 čas Program na Trgu – Topalović  Milan – Topalko

21,00 čas Plato na kanalu pored “Bele loze” (bajkersko veče)

– Grupa:  „Prototype Uleashed” i „Awaited”

– Grupa:  „Krvava Meri“

– Grupa: „Divlјe  jagode“

NEDELjA  06.07.2014.

05,00 čas „Long Day“  Prvo kup  takmičenje, golubarski maraton u dužini leta sa golubovima srpskim visokoletačima

11,00 – 14,00 Biciklistička trka „ 9. DUNAVSKI KUP I PRVA LIGA SRBIJE“

19,00 čas Dom kulture

– Film za decu: Avioni

20,30 čas Program na Trgu oslobođenja

– KUD:  „ Petefi Šandor“ Kupusina

– Ilija Ilić

– Grupa: „GOLD“ i  Stanko Inđić

22,00 čas Grupa: „Tropiko bend“

PROGRAM 5. LIČKE OLIMPIJADE

S A T N I C A

Od 08.00 do 09.00 Dolazak gostiju i ekipa

09.30                 Postrojavanje ekipa za defile

10.00                 Svečano otvaranje 5. Ličke olimpijade

10.20                 Trka dece u vrećama

U nastavku do 18.00 Takmičenje po disciplinama

Hodanje po brvnu
Vučenje kuke
Skok u dalj
Pretezanje štapa
Skok u vis iz mesta
Penjanje uz stožinu
Obaranje ruke
Bacanje kamena s ramena
Nadvlačenje konopa

Posle svake discipline sledi proglašenje pobednika

Pauza za ručak u periodu od 13.30 do 15.00 časova

18.00 Proglašenje ekipnih pobednika i dodela nagrada

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.