PRIGREVČANI POSLE PREOKRETA SAVLADALI RADNIČKI

Prethodnog vikenda fudbaleri prigrevačkog Bratstva su kao domaćini savladali Radnički iz Sremske Mitrovice sa 3:2 (2:1) i tako se pobedom oprostili od svojih navijača za ovu jesen.

Utakmica sa Sremcima je imala čudan početak. Iako su zbog silovitih napada domaćina u početnim minutima bili fokusirani na odbranu svog gola, prvi su poveli u svom prvom prelasku centra igrališta. Igrao se 12. minut. Ovo iznenadno vođstvo gostiju nije puno poremetilo ritam igre domaćeg tima koji su nastavili atake ka golu gostujućeg tima i to je i donelo rezultat u 27. minutu kad su Prigrevčani nakon izvedenog kornera Vukovića izjednačili pogotkom Noskovića.

Svega koji minut kasnije Bursać je pogodio stativu, za njim i Nosković prečku, a kad se već očekivao zvižduk glavnog sudije za odlazak na odmor Bratstvo stiže do vođstva.

U ovakvim situacijama ime Srđana Vukovića ove jeseni postaje neizbežno. Sve je sam uradio, odigrao simultanku sa odbranom gostiju, a zatim pronašao slobodnog Stamenkovića kojem nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu.

Stamenković se još jednom upisao u listu strelaca kad je u 59.minutu povećao vođstvo svog tima lepim pogotkom sa udaljenosti preko 20 metara.

U samom finišu utakmice borbeni gosti su ni krivi ni dužni smanjili rezultat nakon jedne „poklon“ lopte u šesnaestercu domaćina.

U slučaju povoljnog rezultata narednog vikenda protiv Crvene Zvezde u Novom Sadu Prigrevčani će bez obzira na već poodmakli Bečej već pre zimske pauze sebi raskrčiti put za prolećni proboj ka vrhu tabele.