PORAZ ODBOJKAŠICA U BAČKOJ PALANCI

APATIN ODBOJKA SPORT VESTI

Odbojkašice Apatina su ovog vikenda u Bačkoj Palanci odigrale još jedan maratonski meč , ovoga puta domaća ekipa Merkur je bila bolja 3:2 u setovima (23:25,25:22,22:25,25:23,16:14). Utakmica je opravdala epitet derbija kola jer su se sastale treća i četvtra ekipa na tabeli. Iako je svaki set bio neizvestan, ipak najdramatičnije je bilo u petom setu.

Nakon početne prednosti domaće ekipe od 4:1 odbojkašice Apatina su uspele da izjednače a potom i povedu sa 8:6. Prednost Apatina je nedugo zatim iznosila 11:8. Upornom igrom odbojkašice Merkura uspele su da izjednače na 11:11. Na servis Anđele Puškar i sjajnom realizacijom kontranapada Apatinke dolaze do meč lopte. Ni tri meč lopte nisu bile dovoljne gostujućoj ekipi u petom setu (11:14, 12:14 i13:14 ) da okončaju meč. Pri rezultatu 14:14 domaće osvajaju poen i inicijativa prelazi na njihovu stranu. Nakon 120 minuta igre Merkur je ostvario pobedu i osvojio dva boda,dok ,Apatinke nose bod iz Bačke Palanke.

U poslednjem kolu Prve Vojvođanske lige koje na programu narednog vikenda odbojkašice Apatina dočekuju CVS iz Sombora.