ПОБЕДОМ У ПОСЛЕДЊЕМ КОЛУ, АПАТИНСКЕ РУКОМЕТАШИЦЕ ИЗБОРИЛЕ ПЛАСМАН У ВИШИ РАНГ

Апатинске рукометашице су у последњем овосезонском колу Друге лиге Војводина у Оџацима победиле истоимену екипу резултатом 26:27.

Домаће играчице које су сезону завршиле без бодова су растерећене ушле у меч, док су “грације” морале да победе у овој утакмици како би материјализовале све оно што су урадиле током сезоне. Девојке из Оџака су водиле током читавог првог полувремена и на паузу су отишле са четири гола вишка (14:10). У наставку је виђена велика борба, а Апатинке су у последњих пет минута утакмице успеле да преокрену резултат у своју корист и на крају славе.

Играчица утакмице је капитен ОРК “Апатин”, Јелена Мачкић са седам голова, а по пет су постигле Јелена Поповић, Вања Шашић и Данијела Латас.

Захваљујући пре свега одличним резултатима у другом делу сезоне када су оствариле осам победа и само један пораз, наше рукометашице су сезону завршиле на другој позицији табеле са 12 победа и 6 пораза, и пет бодова мање од првопласираног “Јадрана” из Фекетића. Вицешампионско место Апатинкама омугућава пласман у виши ранг, тако да ће наше девојке наредне сезоне наступати у Првој лиги група Војводина.