“ПЕТАРДА” БРАТСТВА ЗА НАСТАВАК ПОБЕДНИЧКЕ СЕРИЈЕ, МЛАДОСТ ПОРАЗОМ ПРЕУЗЕЛА “ФЕЊЕР” ЛИГЕ

Пригревачко “Братство” је у 12. колу Војвођанске лиге север на стадиону “Горан Несванулица Клипи” убедљиво савладало “Војводину” из Бачког Градишта резултатом 5:0. Да ће лидер Војвођанског севера задржати максималан учинак од старта сезоне било је јасно већ на полувремену, јер су Пригревчани тада имали предност од 3:0.

Хет-трик на овом мечу је постигао Никола Макар, који је са укупно 17 голова први стрелац лиге, а мрежу гостију су затресли још Огњен Швељо и Никола Вемић.

“Братство” је три кола пре краја првог дела сезоне обезбедило титулу “јесењег првака”, јер има једанаест бодова више од најближих пратилаца, а наредног викенда ће гостовати у Бајши.

Апатинска “Младост” је наставила са лошим играма и резултатима, јер је јуче у дербију зачеља поражена од “Обилића” у Змајеву резултатом 5:2. Домаћин је већ на полувремену имао великих 4:0, да би у 57. минуту Милош Марковић постигао и свој пети гол на овој утакмици. Апатинци су до краја меча головима Ђерија у 62. и Аљоше Јововића из пенала у 67. минуту успели да ублаже пораз.

Након дванаест одиграних кола “Младост” је последњепласирани тим Војвођанског севера, а наредну утакмицу ће одиграти на свом терену против имењака из Турије, екипе која је тренутно на другој позицији табеле.