ODRŽANE PRVE DEČIJE TRADICIONALNE IGRE (FOTO)

APATIN DRUŠTVO VESTI

Apatin je još jednom postao mestom nadmetanja u tradicionalnim narodnim disciplinama. Inačicu „Ličkog višeboja – Olimpijade“ koja se svake godine održava u Apatinu danas su izveli školaraci Osnovne škole „Žarko Zrenjanin“, koji su se na platou kod „Šarana“ takmičili skokom u vis iz mesta, skokom u dalj iz mesta, trci na štulama, trci u džakovima, trčanju po brvnu, pretezanju štapa, bacanju kamena s ramena i ekipnom nadvlačenju konopa.

Učestvovali su učenici od prvog do četvrtog razreda iz svih 24 odeljenja, a timove su činili mešano, deset dečaka i devojčica.

Najuspešniji tim među prvacima je bila ekipa „Kormorani“ (I/2) koja je u ukupnom plasmanu osvojila 35 bodova, drugo mesto je pripalo timu „Košute“ (I/5) sa 30 bodova dok je treći tim „Rode“ (I/4) osvoji 29 bodova.

U konkurenciji drugih razreda najuspešnije je bilo odeljenje ll/2 koje je na takmičenju nastupilo pod nazivom „Lisice“, oni su osvojili 33 boda, drugo mesto je zauzeo tim „Sokola“ (II/2) sa 30 osvojenih bodova, dok su treću poziciju podelili ekipe „Stršljeni“ (II/4) i „Labudovi“ (II/6) sa 23 osvojena boda.

Ekipa „Šakali“ (III/4) sa osvojenih 37 bodova bila je najuspešnija u kategoriji trećih razreda. Drugo mesto je osvojila ekipa „Smukovi“(III-6) sa 33 boda dok je treće mesto pripalo timu „Vidre“ (III-5) sa osvojenih 25 bodova.

Najuspešniji tim današnjeg višeboja, u kategoriji četvrtih razreda bila je ekipa „Srne“ (IV-5) koji su osvojili 34 boda, drugoplasirani su bili „Ježevi“ (IV-4) sa 28 bodova dok je treće mesto pripalo timu „Čaplje“ (IV-1) sa 26 osvojenih bodova.
Ideja ovog takmičenja je da pored održavanja tradicije predaka, deca upoznaju svet prirode rezervata „Gornjeg Podunavlja“, pa su i imena ekipa inspirisana vrstama iz njegove bogate faune. Višeboj je otvorio predsednik opštine Apatin Milan Škrbić, koji je ujedno i pokrovitelj ove manifestacije a nagrade je uručila direktorka OŠ Žarko Zrenjanin, Sanja Šijan.

Organizaciju su svojim donacijama pomogli brojni sponzori. Pored opštine pomenimo: preduzeće Alma, Koka Kola, Aluplast, Una, Petrović plus, Pekara Preradović, Šumska uprava Apatin, Saša Sekicki i drugi.

Ova manifestacija je pružila mnogo pozitivne energije, adrenalina i zabave za najmlađe generacije naših sugrađana. U brojkama, 300 dece, njihovih učiteljica, prijatelja, rodbine i isto toliko građana koji su danas uživali u graji i veselju na obali Dunava.

Pogledajte kako je to danas izgledalo!

Pojedinačno rezultati-

SKOK U VIS IZ MESTA

PRVI RAZRED
1. Milica Zanze – RODE (1/4) – 68
2. Helena Ožegović – KOŠUTE (1/5)- 65
3. Matea Balać – KORMORANI (1/2) – 62

DRUGI RAZRED
1. Milica Mirić – FAZANI (2/5) – 71
2. Luka Stamenić – SOKOLI (2/2) – 71
3. Aleksa Dubaić –LISICE (2/1) – 68

TREĆI RAZRED
1. Maša Vujin – SMUKOVI (3/6) – 74
2. Aleksa Smiljanić – ZEČEVI (3/1) – 68
3. Tara Rađenović – ŠAKALI (3/4) – 65

ČETVRTI RAZRED
1. Mateja Jovanović – DABROVI (4/2) – 92
2. Sanja Rajšić – ORLOVI (4/6) – 89
3. Jana Biljetina – SRNE (4/5) – 83

SKOK U DALj IZ MESTA

PRVI RAZRED
1. Ilija Kuga –KOŠUTE (1/5) -157
2. Lana Martinović – KORMORANI (1/2) – 149
3. Dunja Majstorović – RODE ( 1/4) – 145

DRUGI RAZRED
1. Vuk Barać – LISICE (2/1) – 177
2. Vukašin Karadžić – STRŠLjENI (2/4) – 165
3. Miloš Karamarković – LABUDOVI (2/6) – 162

TREĆI RAZRED
1. Milan Ćopić – ŠAKALI (3/4) -198
2. Mia Dedić – KOPCI (3/2) – 197
3. Milan Vujović – SMUKOVI (3/6) 187

ČETVRTI RAZRED
1. Jovan Balać – ORLOVI (4/6) 207
2. Lazar Borković – ČAPLjE (4/1) 204
3. Vladimir Zanze – JEŽEVI (4/4) 197

TRKA NA ŠTULAMA

PRVI RAZRED
1. Luka Vlatković – KORMORANI (1/2)
2. Marija Kuga – KOŠUTE (1/5)
3. Tijana Grujić – VEVERICE (1/1)

DRUGI RAZRED
1. Nikolina Parčetić – STRŠLjENI (2/4)
2. Nemanja Kovačević – LISICE (2/1)
3. Luka Biljetina – JELENI (2/3)

TREĆI RAZRED
1. Lucija Simičić – ŠAKALI (3/4)
2. Matea Đukić – VIDRE (3/5)
3. Una Basta – SMUKOVI (3/6)

ČETVRTI RAZRED
1. Nevena Radaković – SRNE (4/5)
2. Elena Vujin – ČAPLjE (4/1)
3. Đorđe Radonić – SOVE (4/3)

TRKA U DžAKOVIMA

PRVI RAZRED
1. Nikola Rađenović – VEPROVI (1/6)
2. Una Popović – GUŠTERI (1/3)
3. Andrea Medić – KOŠUTE (1/5)

DRUGI RAZRED
1. Elena Ćopić – LABUDOVI (2/6)
2. Ognjen Kraguljac – SOKOLI (2/2)
3. Jovan Plamenić – LISICE (2/1)

TREĆI RAZRED
1. Miloš Ćopić – JAZAVCI (3/3)
2. Dragan Pećanac – SMUKOVI (3/6)
3. Aleksandar Bubalo – KOPCI (3/2)

ČETVRTI RAZRED
1. Marko Medić – SRNE (4/5)
2. Filip Lajtar – JEŽEVI (4/4)
3. Vojin Medić – ČAPLjE (4/1)

TRČANjE PO BRVNU

PRVI RAZRED
1. Vukašin Zorić – KOŠUTE (1/5) 6,83
2. Tajna Stanković – GUŠTERI (1/3) 10,58
3. Teodora Trkulja – VEVERICE (1/1) 11,09

DRUGI RAZRED
1. Ena Ergarac – STRŠLjENI (2/4) 7,16
2. Persuad Ešli – SOKOLI (2/2) 7,74
3. Radomir Kaurin – LABUDOVI (2/6) 7,91

TREĆI RAZRED
1. Damir Homolka – ŠAKALI (3/4) 4,45
2. Nemanja Dračić – VIDRE (3/5) 7,73
3. Mija Stojšić – ZEČEVI (3/1) 7,74

ČETVRTI RAZRED
1 Anja Veber – ČAPLjE (4/1) 4,03
2. Srđan Bakula – SRNE (4/5) 4,84
3. Sara Petrović – DABROVI (4/2) 4,92

BACANjE KAMENA S RAMENA (TEŽINA 1400 GRAMA)
PRVI RAZRED

1. Marko Stanić – KORMORANI (1/2) 589
2. Uroš Mandić – RODE (1/4) 543
3. Nikola Gostović – KOŠUTE (1/5) 494

DRUGI RAZRED
1. Milan Amanović – STRŠLjENI (2/4) 923
2. Petar Menićanin – LISICE (2/1) 647
3. Dušan Zavišić – FAZANI (2/5) 596

TREĆI RAZRED
1. Vukašin Gagović – ZEČEVI (3/1) 933
2. Uroš Lazić – ŠAKALI (3/4) 878
3. Arsenije Ličina – VIDRE (3/5) 692

ČETVRTI RAZRED
1. Nikola Kutanjac – JEŽEVI (4/4) 10,22
2. Dušan Bešir – DABROVI (4/2) 877
3. Ognjen Pajić – SRNE (4/5) 845

NADVLAČENjE KONOPA

PRVI RAZRED
1. KORMORANI (1/2)
2. RODE (1/4)
3. VEVERICE (1/1)

DRUGI RAZRED
1. LABUDOVI (2/6)
2. LISICE (2/1)
3. FAZANI (2/5)

TREĆI RAZRED
1. ŠAKALI (3/4)
2. SMUKOVI (3/6)
3. JAZAVCI (3/3)

ČETVRTI RAZRED
1. ČAPLjE (4/1)
2. JEŽEVI (4/4)
3. SOVE (4/3)

PRETEZANjE ŠTAPA

PRVI RAZRED
1. Mihajlo Kesić – RODE (1/4)
2. Gojko Grbić – KORMORANI (1/2)
3. Nikolina Maleš – VEPROVI (1/6)

DRUGI RAZRED
1. Luka Rakić – SOKOLI (2/2)
2. Vukašin Ćurčić – FAZANI (2/5)
3. Jovan Medić – LISICE (2/1)

TREĆI RAZRED
1. Nemanja Đurđević – SMUKOVI (3/6)
2. Nevena Cvjetićanin – VIDRE (3/5)
3. Dušan Delić – ŠAKALI (3/4)

ČETVRTI RAZRED
1. Anja Jakovljević – SRNE (4/5)
2. Milena Romić – JEŽEVI (4/4)
3. Mihajlo Cvijanović – SOVE (4/3)