У Сомбору је у организацији Агробизнис центра за рурални развој и развој пољопривредне производње и Локалне акционе групе „Панонски фијакер“, одржан други по реду изложбени сајам сухомеснатих производа, гастрономских производа са ових простора и изложба старих заната, познатији као „Шунка фест – најбоље из Сомбора“.
Током манифестације, мајстори и произвођачи шунке, имали су прилику да прикажу плодове свог рада, учешћем у такмичењу за најквалитетнију шунку, а титулу најквалитетније освојио је Немања Радин из Стапара. Друго место освојила је Ката Фирањ из Сомбора, а треће место Ивица Брдар из Бачког Моноштора.
Манифестација за циљ има промоцију локалних производа и гастрономских укуса Сомбора, а реализована је уз подршку Града Сомбора и Покрајинског секретаријата за пољопривреду, шумарство и водопривреду.
Извор и фото: Град Сомбор