ODBOJKAŠICE APATINA PORAŽENE OD “SPARTAKA”, SUTRA IGRAJU PROTIV “MERKURA”

APATIN ODBOJKA SPORT VESTI

Sutra od 16 časova u Hali o.š.Ž Zrenjanin odbojkašice Apatina dočekuju drugoplasiranu ekipu na tabeli Prve Srpske lige  Merkur iz Bačke Palanke.Sinoć u zaostaloj utakmici u Subotici naše odbojkašice su poražene od prvoplasirane ekipe na tabeli NIS Spartak  rezultatom 3-2 u setovima.Apatinke iako znatno oslabljene su odlično otvorile utakmicu i povele sa 1-0 u setovima rezultatom 25-22.U drugom i trećem setu naše odbojkašice su vodile i pet poena razlike ali se ispostavilo da i ta prednost nije bila dovoljna da se pobedi odlična ekipa Spartaka koja je na ovoj utakmici bila pojačana i igračicama iz prvog tima iz Super lige.Drugi i treći set Subotičanke su dramatičnoj završnici pobedile sa 25-23.Četvrti set je bio pun preokreta,vodile su najpre Apatinke ,potom igračice domaće ekipe da bi se veliki trud odbojkašica Apatina isplatio u završnici ovog dela igre za konačnih 25-22 za Apatin i 2-2 u setovima.Peti set su bolje počele domaće igračice povele sa 3-0,nakon tajm auta Apatinke najpre izjednačile potom i povele sa 7-3.Imale su odbojkašice Apatina veliku prednost od 12-8 i 13-10,na kraju ipak nisu uspele da nanesu prvi poraz Spartaku i poražene su sa 16-14 i 3-2 usetovima nakon 114 minuta ige.Apatinke su osvojile jedan bod ali i prva ekipa ekipa su kojoj je pošlo tako nešto za rukom jer su Subotičanke do ove utakmice imale maksimalan učinak.