NORA TRKLJA I MATIJA ZADRAVEC POBEDNICI ULTRAMARATONA OSIJEK – APATIN

U subotu je održan prvi ultramaraton Osijek – Apatin na kome je učestvovalo preko 120 takmičara iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Stazu dugu 52,3 km takmičari su mogli da trče u pojedinačnim trkama, kao i u štafetama sa dva ili tri člana.

Pre samog starta trke u Osijeku ispred organizatora obratio se Osiječki dogradonačelnik Denis Ambruš koji se zahvalio svima, a posebno je istakao važnost volontera na ovom ultramaratonu. Predsednik apatinske opštine Živorad Smiljanić je takmičare dočekao u Apatinu i istakao važnost ovakve sportske manifestacije, koja doprinosi boljoj prekograničnoj saradnji dve države.

U konkurenciji žena najbrža je bila Nora Trklja iz Subotice koja je stazu pretrčala u vremenu od 4:22:35. Drugo mesto zauzela je Tanja Stojanovski članica AK Apatin , sa ostvarenim vremenom od 4:50:04. Trećeplasirana je Zorica Kulić iz Sombora sa vremenom od 5:11:23. U konkurenciji žena trku je završilo 5 takmičarki.

Kod muškaraca najbrži je bio Matija Zadravec iz Hrvatske sa vremenom od 3:38:52. Iza njega našao se Somborski atletičar Mirko Erdelji sa vremenom od 3:59:02, a treće mesto osvojio je Veljko Popović iz Kule koji je stazu dugu 52, 3 kilometra pretrčao za 4:01:07. U konkurenciji muškaraca trku je završilo 37 takmičara.

U štafeti od dva člana najbrži su bili Somborci Miloš Kesić i Josip Major, a u štafeti od 3 člana trijumfovali su Ond Bakoš, Balint Frifrih i Gustav Šurjan članovi ekipe Hitna pomoć Senta.

Najstariji učesnik ultramaratona je Safet Čučuk koji ima 69 godina, a najmlađi su bili Žoran Tankosić i Izidor Vuković sa 23 godine.

Ultramaraton Osijek Apatin (2) Ultramaraton Osijek Apatin Ultramaraton Osijek Apatin (1)