NEUSPEŠAN FUDBALSKI VIKEND ZA KLUBOVE IZ OPŠTINE APATIN

Proteklog vikenda odigrane u utakmice 6. kola Bačke i Područne lige, odnosno 4. kola Međuopštinske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci.

Fudbaleri Bratstva remizirali su na domaćem terenu odigravši 1:1 (0:1) protiv Tise iz Adorjana. Prigrevčani su tokom većeg dela susreta imali inicijativu, bili su bolji rival ali nisu uspeli da savladaju borbene goste.

Domaćin je primio gol posle prve dobre akcije gostujućeg tima. Imali su Prigrevčani svoje šanse, pre svih Makar, ali nisu uspeli da postignu gol, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju, koji su u samom finišu prvog dela mogli do još jednog pogotka.

Ulaskom Mitrovića i Stojšića, Bratstvo dobija na brzini i agresivnosti u nastavku. Upravo je Stojšić izjednačio rezultat, a potom su on i Makar mogli da budu tvorci potpunog preokreta, ali do kraja susreta mreže se nisu tresle.

OFK Mladost
Mladost je na stadionu kraj Dunava odigrala mršavih 0:0 protiv Poleta iz Sivca.
Terenska dominacija Apatinaca u prvom delu meča ogledala se najviše u posedu lopte, a osim dve poluprilike preko Jovovića i Ožegovića, nismo videli igru koja bi zadovoljila domaću publiku.

U nastavku meča još jači pritisak Vilotićevih pulena. Pokušavala je Mladost do samog kraja meča, izvela više od 10 kornera, konstantno napadala ali završnica nije bila na nivou, pa je tako zabeležen prvi remi u tekućoj sezoni.

U narednom 7. kolu Bačke zone Bratstvo u nedelju 27. septembra sa početkom u 15 sati i 30 minuta gostuje Srbobranu, dok Mladost dan ranije u istom terminu putuje u Tavankut na meč sa istoimenom ekipom.

Terekves

U susretu 6. kola lige Područnog fudbalskog saveza Sombor, Terekveš je na domaćem terenu u Svilojevu odigrao nerešeno 1:1 (0:0) protiv Lipara. Domaćin je bio u problemu od 40. minuta kada je isključen Lemaić, ali su brojčano deficitarni ipak uspeli da postignu gol u nastavku preko Ostojića, koji je bio dovoljan samo za remi. U sledećem kolu Svilojevčani putuju u Bukovac, gde će u nedelju 27. septembra sa početkom u 15 sati i 30 minuta igrati protiv domaćeg Omladinca.

diNAMO SONTA

Odigrani su i mečevi 4. kola Međuopštinske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci. Kupusinski Partizan je savladao u Kuli istoimenu ekipu rezultatom 4:1, sonćanski Dinamo je ubedljivo poražen na gostovanju u Bačkom Monoštoru od domaćeg Dunava sa 6:1, dok su u ovom kolu slobodni bili fudbaleri Jedinstva sa Ribareva. U sledećem kolu Partizan dočekuje Metalac iz Sombora, Jedinstvo je domaćin Kuli, dok su Sonćani slobodni. Mečevi 5. kola Međuopštinske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci igraju se u nedelju 27. septembra sa početkom u 15 sati i 30 minuta.