MLADI APATINSKI ATLETIČARI ODLIČNI NA TAKMIČENJU U SREMSKOJ MITROVICI

Atletski klub Srem i Sremska Mitrovica ugostili su 860 mladih atletičara iz 50 atletskih klubova u okviru Prolećnog mitinga prijateljstva koji je održan juče na gradskom stadionu.
Atletičari iz Apatinske Opštine predvođeni trenerom Bojanom Tomaševićem i asistentima Zoranom Čegarom i Miroslavom Pešićem u pratnjiroditelja bili su među najbrojnijim i najuspešnijim na takmičenju.

Sveukupno 46 mladih sportista, 35 devojčica i dečaka iz besplatne škole atletike Atletskog kluba Apatin i 11 iz Atletskog kluba Omladinac Prigrevica, nastupilo je na ovom izuzetno jakom atletskom mitingu.

Postignuti su odlični rezultuti i osvojeno pet medalja, Milica Zanze (2010. godište) osvojila je zlatnu medalju na 60 metara (rezultat 9,83 sekunde) i bronzanu medalju u skoku u dalj (3,26 metara). Miloš Dreković (2009. godište) izdominirao je u trci na 60 metara i pobedio sa rezultatom 9,34 sekunde, dok je u disciplini skok u dalj osvojio treće mesto sa skokom od 3,70 metara. Vuk Ličina je istrčao odličnu trku na 60 metara i osvojio treće mesto sa rezultatom 8,54 sekunde (1 stotinka falila za drugo mesto). Vladimir Zanze osvojio je treće mesto u trci na 60 metara rezultatom 8,92 sekunde i peto mesto u skoku u dalj sa dužinom 3,91 metara.

Blizu medalja sa veoma dobrim rezultatima us vojim starosnim kategorijama bili su Uroš Mandić (2010. godište) koje je u trci na 60 metara bio četvrti sa rezultatom 10,20 sekundi (13 stotinki slabiji od pobednika), Nemanja Kovačević (2009. godište) u trci na 60 metara bio je peti sa rezultatom 9,94 sekunde (20 stotinki nedostajalo za medalju) u istoj trci 9. mesto osvojio je Petar Menićanin (10,34 sekunde), Anđelija Radišić (2012. godište)osvojila je 5. mesto u trci na 60 metara (13,04 sekunde) u kojoj je 8. mesto osvojila Jovana Kuridža (13,50 sekundi). Jovana Kuridža je u disciplini skok u dalj zauzela peto mesto skokom 2,09 metara. Lena Rajić (2008.) u disciplini skok u dalj zauzela je deseto mesto (3,33 metara). Treba još istaknuti nastupe članova AK Apatin Jelene Kuridže, Mile Radaković, Elene Ćopić, Nine Stajić, Une Đukić, Ksenije Vojvodić, Mirjane Vejin, Manuele Lončar, Ive i Maše Rajić, Milice Ćopić, Elene Vejin, Jelene Petković, Vanje Obradović, Jelene Dabić, Marijane Vilotić, Ivone Kućerović, Isidore Dotlić, Jovane Zorić, Anje Močković, Stefana Petkovića i članova AK Omladinac Prigrevica Branislava Tadića, Vuka Kovjenića, Aleksandra Čugalja, Kristofera Nemetija, Andereje Nikšić, Milane Tadić, Jelene Čović, Milene i Nevene Gajić, Nikoline Korice, Mile Rađenović.

Tokom prošlog vikenda u Brogradu je održan 31. Beogradski maraton u okviru kojeg je rezultat vredan pažnje istrčao Predrag Knežević koji je u trci na 42 kilometra i 195 metara zauzeo u sveukupnom poretku četvro mesto, odličan debitantski nastup u martonskoj trci imao je Apatinac Zoran Rakić koji je uspešno istrčao maratonsku stazu.