MARINA GAJČIN KADETSKI PRVAK VOJVODINE

Šahistkinja Marina Gajčin osvojila je prvo mesto na kadetskom prvenstvu Vojvodine ostvarivši neverovatan niz od devet pobeda iz devet partija. Četrnaestogodišnja Marina je igrala u grupi najboljih juniorki Vojvodine do 18 godina, ali joj razlika u godinama nije smetala da pokaže apsolutnu dominaciju u svim partijama i da bez većih problema, dva kola pre kraja prvenstva, osvoji turnir i ostvari pravi rezultat koji će ostati zapisan u analima vojvođanskog šaha.

Na prvenstvu su učestvovali i mladi šahisti prigrevačkog šah-kluba: Gajčin Aleksa koji je u grupi dečaka do 12 godina sa pet osvojenih poena podelio plasman od 5-8 mesta ,zatim Mirić Nikola koji je zauzeo 12. mesto u grupi dečaka do 8 godina i šestogodišnji Rakić Luka, najmlađi takmičar na prvenstvu, koji je osvojio 4,5 poena i plasman od 6-8 mesta.