LEKCIJA APATINCIMA U SRBOBRANU

U subotu je u Srbobranu odigran meč 5. kola Vojvođanske fudbalske lige – grupa “Sever” između domaćeg FK Srbobran i apatinske Mladosti. Domaćin je bio mnogo bolji rival i zasluženo slavio rezultatom 3:0 (0:0). Videli smo lošu igru Mladosti i poraz koji opominje pred nastavak šampionata.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Lopta je bila u posedu domaćih koji su imali inicijativu a jedinu pravu priliku videli smo u samom finišu ovog dela igre kada se istakao golman Mladosti Bulović.

Nakon pet minuta igre u nastavku domaćin postiže vodeći pogodak. Šok za fudbalere Mladosti koji se nisu oporavili nakon pogotka Bojovića. Deset minuta kasnije videli smo najlepši trenutak na meču kada je Tešanović udarcem sa distance povisio na 2:0. Mladost je nakon toga zaigrala nešto angažovanije a imali su i dve-tri poluprilike, međutim bez konkretnog učinka. Tačku na ovaj susret stavio je Nastić u 88. minutu za konačnih 3:0.

U narednom 6. kolu OFK Mladost će dočekati prvoplasirani Bečej 1918. Susret je na programu u subotu 17. septembra.