DUNAV POSUSTAO U ŽITIŠTU, AKADEMIK SUSTIGAO APATINCE

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

U 21. kolu Prve lige Vojvodine za košarkaše KK Dunav je gostovao u Žitištu kod ekipe Sveti Đorđe i pretrpeo drugi poraz ove sezone rezultatom 75:57(13:22, 19:11, 16:10, 27:14). Obe ekipe su igrale dobro u defanzivi, a publika u Žitištu mogla je da uživa u pravom derbiju koji je na kraju pripao domaćinu jer su bili koncentrisaniji u završnim minutima meča. Apatinci su dobro počeli meč i prvu četvrtinu rešili u svoju korist, ali su u nastavku odigrali ispod svog nivoa što nije bilo dovoljno da se savlada raspoložena ekipa iz Žitišta.

Najefikasniji u redovima Dunava bio je Ljubomir Miljanić sa 21, a pratili su ga Šuput sa 14 i Novaković sa 13 postignutih poena.

Poraz Dunava iskoristio je Akademik iz Srbobrana koji je na gostovanju u Kuli slavio sa 73:67 i tako sustigao Apatince na čelu tabele pa obe ekipe sada imaju isti skoro od 19 pobeda i 2 poraza.