ДУНАВ БОЉИ И У ДРУГОМ ДЕРБИЈУ, ПРВАК СЕ ТРАЖИ У ПОСЛЕДЊЕМ КОЛУ

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Претходног петка је одигран други апатински кошаркашки дерби, а опет су нешто бољи били кошаркаши “Дунава” који су као домаћини савладали “Апатин” са 85:75 (20:11, 35:23, 14:17, 16:24).

Публика је овог пута могла да види знатно ефикаснију утакмицу од оне прве, а стрелци су нарочито били расположени у другом периоду игре када је постигнуто 58 поена. На полувреме играчи “Дунава” су отшли са предношћу од 21 поена разлике и коначан исход се могао наслутити већ након првих 20 минута игре. Ипак у другом делу кошаркаши “Апатина” успевају да се консолидују и победе у обе четвртини и успевају да ублаже пораз на прихватљивих 10 разлике.

До краја плеј-офа је остало да се одигра још једно коло. КК “Апатин” пред својим навијачима дочекује “Велику Кикинду”, док ће “Дунав” гостовати првопласираној “Слободи” у Новом Саду. Уколико “Дунав” тријумфује против лидера такмичења, то ће омогућити сомборском “Џокеру” да прескочи Новосађане и пласира се у виши ранг такмичења.