DEBAKL MLADOSTI, BRATSTVO SUSTIŽE BEČEJ

Deveto kolo Bačke zone donelo nam je mnogo uzbuđenja. Vodeći Bečej doživeo je prvi poraz, pa su tako fudbaleri Bratstva iz Prigrevice pobedom u Sivcu protiv domaćeg Poleta rezultatom 3:0 (2:0) prišli lideru na samo bod zaostatka.

Prigrevčani su bili bolji rival od prvog minuta igre, što rezultat nedvosmisleno potvrđuje. Gosti su kod 0:0 imali veliku priliku koju nisu iskoristili i to je praktično bilo sve što su prikazali. Nakon velike inicijative gostiju prvi gol na meču postiže Šimon koji je iskoristio veliku grešku domaćeg golmana i asistenciju Ševarca. Upravo je Ševarac nakon kornera postigao drugi gol u poslednjim minutama prvog dela meča i praktično nagovestio trijumf ekipe Bratstva. Treći gol Bratstva delo je Vukovića, koji je šutirao iz velike daljine i prevario golmana domaćih. Pobeda je mogla biti i ubedljivija ali svakako da trener prigrevačkog tima Života Gavrilović mora biti zadovoljan subotnjim izdanjem svojih izabranika.

Mladost je doživela potpuni debakl na gostovanju u Čonoplji. Domaća Sloga ubedljivo je savladala Apatince rezultatom 5:0 (2:0) i gurnula ih na 12. mesto na tabeli. Već posle prvog dela bilo je 2:0 za domaćina a u nastavku su postigli još tri gola, dok je Mladost bila u potpuno podređenom položaju i nije bila ravnopravan protivnik na ovom meču. Het-trik je postigao bivši centarfor Mladosti Veljko Đumić, koji je bio nerešiva enigma da gostujuće defanzivce, dok su ostala dva gola delo Kovačevića i Tubića.

U narednom 10. kolu koje je na programu u subotu 17. oktobra Bratstvo dočekuje Tavankut, dok Mladost dan kasnije gostuje u Odžacima ekipi Tekstilca.

Terekveš je u meču 9. kola lige Područnog fudbalskog saveza Sombor pobedio na gostovanju u Kljajićevu domaći Kordun rezultatom 3:0. Sva tri gola za goste postigao je sjajni Nemanja Marin. Svilojevčani su tako vezali drugi trijumf i popravili poziciju na tabeli.

Svilojevački sastav će u narednom kolu dočekati prvoplasirani Polet iz Karavukova. Meč je na programu u nedelju 18. oktobra sa početkom u 15 sati.

Ovog vikenda odigrani su i mečevi 7. kola Međuopštinske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci. Kupusinski Partizan je na domaćem terenu savladao Crvenku sa 1:0, Jedinstvo je na Ribarevu bilo bolje od imenjaka iz Koluta rezultatom 3:1, dok je poraz od 3:2 pretrpeo sonćanski Dinamo na gostovanju u Rastini.