ČETVRTA POBEDA U NIZU ZA SONĆANKE

soncanske rukometasiceU utakmici 15. kola Treće lige Srbije Srem – Južna Bačka za rukometašice ekipa ŽRK Sonta je uspešno apsolvirala teško gostovanje u Baču i ostvarila četvrtu pobedu u nizu. Igračice Ereta su stekle početnu prednost od 1 – 0, ali su Sonćanke sa 6 uzastopnih golova već do 11. minuta pokazale svoju snagu. Uz stalni pritisak na sudije, posebno od trenera Mirovića, domaće igračice u 21. minutu stižu na dva gola razlike, međutim, to im je bio i maksimum. U drugom poluvremenu održavale su prednost koja se kretala od 2 do četiri gola, sve do krajnjeg rezultata od 21 – 17. I ova utakmica je pokazala koliko veliko srce imaju mlade i naizgled krhke devojke iz Sonte. Pulenke trenera prof. Gorana Matića imale su protiv sebe fizički znatno jaču, po godinama mnogo iskusniju ekipu i blago rečeno „domaćinsko“ suđenje, o čemu najbolje svedoči odnos dosuđenih sedmeraca i isključenja. Za domaćine je dosuđeno čak 10 penala, od čega 6 realizovanih, a za Sontu samo 2, od kojih je realizovan 1.  Iako su Bačanke igrale mnogo oštrije, u pojedinim trenucima i grubo, dosuđeno im je 7, nasuprot 10 isključenja Sonćanki. Tako se u više navrata dešavalo da sudije Marković i Boškov iz Vrbasa za istu težinu prekršaja u korist  Sonćanki dosude deveterac, a za domaće sedmerac, uz isključenje protivničke igračice. U ekipi Sonćanki svaka igračica je dala svoj trenutni maksimum. S jačim protivnicama borile su se kao lavice, a po običaju, Silvija Fabijanov je imala neverovatan procenat  odbrana. Golove su postigle: Vidaković 6, Miloš i Sopi po 5, Čonka 4 i Mehmedović 1. ŽRK Sonta je igrala u sastavu: Fabijanov, Miloš, Kuruc, Marković, Klecin, Janjanin, Vidaković, Čonka, Mehmedović, Sopi, Kusturin, Gomboš, Tančik, Đurkov, Blašković.