BRATSTVO SAVLADALO MLADOST, GOLEADA NA STADIONU KRAJ DUNAVA

Na stadionu kraj Dunava u Apatinu, fudbaleri domaće Mladosti i Bratstva iz Prigrevice odigrali meč 2. kola kupa PFS Sombor. Gosti su opravdali ulogu apsolutnog favorita i slavili rezultatom 5:2 (3:0).

Već posle četvrt sata igre bilo je2:0 za goste. Šveljo je postigao gol glavom u 5. minutu, a Erak je u 15. minutu duplirao prednost nakon sjajne solo tačke i asistencijeGrabeža. Do poluvremena se i Vuković upisao u strelce pa se na odmor otišlo visokom prednošću gostiju.

Drugi gol na meču za 4:0 Vuković postiže u 58. minutu, a domaći smanjuju prednost u 67. minutu kada Mandić beži Vejnoviću i matiraRašetu. Nekoliko minuta kasnije Stošić je pobegao domaćoj odbrani i povisio prednost Prigrevčana a konačan rezultat postavljaRađenović prelepim golom desetak minuta pre kraja meča nakon asistencije Rapaića. Razlika u kvalitetu se videla od samog starta, pa su Prigrevčani rutinski izborili plasman u narednu rundu kup takmičenja.

Već za vikend i Mladost i Bratstvo očekuju prvenstveni okršaji. Apatinci putuju u Suboticu na derbi začelja protiv istoimene ekipe, dok Prigrevčani igraju u Zrenjaninu protiv domaćeg Radničkog.