APATINU POBEDA U KUP UTAKMICI, PRIGREVČANI NAMUČILI KOMŠIJE

U sportskoj hali u Prigrevici juče je odigrana rukometna kup utakmica između domaćeg Pika i gostiju iz Apatina, meč je završen pobedom Rukometnog kluba Apatin od 27:24(15:9). Komšijski derbi uvek donese posebnu draž pa su tako silno motivisani Prigrevčani nošeni velikim brojem navijača fantastično otvorili utakmicu i poveli sa 4:0. Usledio je brz odgovor Apatinaca koji prave seriju pogodaka i preokreću rezultat u svoju korist i do poluvremena prave razliku od 6 golova. Nakon odmora trener Krec izvodi kombinovan sastav na teren koji nije mogao da parira odličnoj ekipi Prigrevice, pa je u 45. minutu na semaforu stajalo 18:16 što je bio alarm i znak za povratak iskusnijeg sastava na teren. Sa nekoliko odbrana Baramija i golova Kljajića Apatin pravi prednost, ali Pik održava zaostat preko raspoloženog Tepavca.  Ipak na kraju trijumfuju gosti sa 27:24 i zaslužen plasman u narednu rundu kupa Vojvodine.

Najefikasnji na ovoj utakmici bili su Tepavac i Milojević sa po 6 pogodaka.

Pik Prigrevica za vikend gostuje u Somboru, dok će Apatinci na put u Novi Sad kod ekipe Slavija.