АПАТИНСКИ РУКОМЕТАШИ ПОБЕДОМ ЗАПОЧЕЛИ ТАКМИЧЕЊЕ У СУПЕР Б ЛИГИ

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Aпатински рукометаши су такмичарску сезону у Супер Б лиги започели победом. Они су на гостовању у Врбасу савладали домаћи Врбас петрол резултатом 31:26 (9:11).

Иако су домаћини пре почетка меча важили за фаворите у овом сусрету, плаво-бели су одличном тактичком игром и чврстом одбраном успели да дођу до важна два бода.

Првих тридесет минута оба тима су одиграли несигурно и у “грчу”, а резултат на полувремену био је 11:9 за Врбашане.

Други део меча протекао је у знаку Апатинаца, који су чврстом одбраном и правим решењима у нападу успели да у последњих десет минута уђу са три гола предности. Плаво-бели су ту предност до краја меча и увећали, за коначних 31:26.

Играч утакмице је Александар Пилиповић, лево крило РК “Апатин”.

Већ у суботу, 2. октобра Апатинци имају суперлигашку премијеру пред својом публиком, када ће у хали Основне школе “Жарко Зрењанин” угостити “Мораву” из Велике Плане.

Утакмица почиње у 18 часова, а председник РК Апатин Владимир Ђукић је позвао навијаче да дођу у халу и подрже рукометаше у борби за нове бодове.

-Након много времена кончно имамо прилику да играмо пред публиком, која се сигурно ужелела доброг рукомета. Овом приликом позивам све Апатинце који воле овај спорт да дођу и да нас подрже, али и да виде шта смо ми то радили у претходном периоду. Ми смо клуб који игра највиши ранг такмичења од свих из наше општине, и сигуран се да ће публика у Апатину то желети да испрати и подржи, рекао је Ђукић.