АПАТИНСКИ ФУДБАЛ: ПРОТЕКЛОГ ВИКЕНДА САМО “ТЕРЕКВЕШ” ОСТАО БЕЗ БОДОВА

APATIN FUDBAL SPORT VESTI

Протеклог викенда одиграно је једанаесто коло Војвођанске фудбалске лиге север а лидер првенства, екипа пригревачког “Братства 2019” је победом од 1:2 у Суботици против домаће “Бачке” задржала максималан учинак од старта сезоне.

Домаћи су у првом полувремену успели да одоле нападима Пригревчана, па се на велики одмор отишло без голова. “Братство” је одмах на почетку другог дела меча повело голом Вуковића, а потом су Пригревчани остали са играчем мање. Бројчано слабији, гости су у 77. минуту ипак успели да увећају своју предност перко Вукадиновића, док је почасни погодак за “Бачку” у 90 минуту је постигао Ђуровић.

Након три везана пораза апатинска “Младост” је у суботу, 22. октобра на свом терену успела да узме бод против “Сенте”, а резултат на крају меча био је 1:1. Иако су гости на полувремену водили, Апатинци су голом Дулића успели да изједначе и прекину серију лоших резултата. “Младост” је са седам бодова претпоследњи тим Војвођанског севера, а овим ремијем црвено-бели су фењер лиге предали “Обилићу” из Змајева који има бод мање од њих.

Фудбалери “Тереквеша” су у једанаестом колу Међуопштинске лиге први разред на свом терену изгубили од “Куле” резултатом 1:2. Гости који се боре за сам врх табеле су оправдали улогу фаворита у овом мечу и головима Циврића и Давидовића су однели бодове из Свилојева. Једини погодак за “Тереквеш” дело је Бојана Бојића. Свилојевчани имају девет бодова и тренутно су десети на табели.

Када је у питању најнижи ранг такмичења, клубови из наше општине су у деветом колу забележили победу и реми. “Јединство” је на Рибареву минималцем (1:0) победило сомборски “ПИК”, док је у дербију зачеља који је одигран у Сонти, домаћи “Динамо” поделио бодове са последњепласираним “Спортом” из Бездана а резултат након 90 минута фудбала био је 3:3.