VRBAŠANI POBEDNICI 8. MEMORIJALA NEMANJA STAMBOLIJA

APATIN RUKOMET SOMBOR SPORT SRBIJA VESTI VOJVODINA

U subotu 28. februara održan je 8. po redu memorijalni turnir “Nemanja Stambolija”. Na turniru su pored domaćeg RK Apatina nastupili RK Vrbas, RK Crvenka i RK Lavovi Bačka Palanka. Posle 4 odlične rukometne pretstave pehar su podigli Vrbašani pošto su u finalu savladali RK Crvenka sa 17:15. U prvom polufinalu sastali su se RK Apatin i RK Crvenka, posle odličnog prvog poluvremena apatinci padaju u drugom delu te crvenčani slave sa 20:16. Nakon ovog meča svojim nastupom mažoretkinje iz Sonte su se predstavile apatinskoj publici sa dve koreografije, a zatim je usledio drugi polufinalni meč.

turnir mazoret

U drugom polufinalu između RK Vrbas i RK Lavovi, pobedu su odneli vrbašani koji su imali više koncentracije u krucijalnim trenuntcima meča pa je na semaforu stajalo 23:21 za Vrbas. Borbu za treće mesto vodio je domaći Apatin i Lavovi iz Bačke Palanke. Trener domaćih Desnica je u prvom periodu igre dao šansu igračima koji imaju manju minutažu pa palančani na odmor odlaze sa 5 golova prednosti. U drugom poluvremenu RK Apatin uspeva da meč uvede u neizvesnu završnicu ali na kraju biva poražen rezultatom 20:19. U finalu između RK Vrbasa i RK Crvenke pitanje pobednika bilo je rešeno već sredinom prvog poluvremena kada vrbašani dolaze do osetnije prednosti koju čuvaju do kraja meča za konačnih 17:15.  Sasvim zasluženo pehar je podigao kapiten RK Vrbas Vladan Vlaisavljević.