USPEH APATINSKIH KAJAKAŠA NA TAKMIČENJU U NOVOM SADU

U Novom Sadu proteklog vikenda održan je Majski kup 2013. godine u kajaku i kanuu na mirnim vodama, a Kajak klub “Panonija” iz Apatina učestvovao je na ovom takmičenju sa 8 takmičara i osvojio 4 medalje.

Andrej Njari osvojio je dve bronzane medalje u konkurenciji pionira u trkama jednoseda na 200 metara i 1.700 metara, dok je kod kadetkinja Ksenija Jošt u disciplini kajak jednosed na 1.700 metara trku završila kao drugoplasirana.

kajak 2

Mladi apatinski kanuista Daniel Njari nastavio je sa dobrim rezultatima, pa je u trci kanua jednoseda u disciplini c-1 1.700 metara zauzeo treće mesto.

Pored navedenih takmičara, apatinski klub su predstavljali: Radovan Đukić u konkurenciji seniora, Tomislav Jošt u kategoriji mlađih pionira, Bogdan Belić u kategoriji kadeta i junior Stevan Medić i svi oni zauzeli su četvrta odnosno peta mesta i nagovestili da će na naredim takmičenjima biti ozbiljni konkurenti za osvanjanje jedne od medalja.