У АПАТИНУ ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА “ЈОШ УВЕК НИЈЕ ТИШИНА”

APATIN KULTURA VESTI

У Галерији „Меандер” у Апатину протеклог петка је отворена изложба фотографија Миливоја Васиљевића, под називом „Још увек није тишина”.

Поставка доноси личну причу аутора о повратку природи и уметничком буђењу кроз свет птица, које су последњих година постале један од главних мотива његовог рада.

Изложба има и еколошку поруку, указујући на лепоту дивљег света и потребу његовог очувања.

Свечаном отварању је претходио мини концерт градског хора “Јединство”, а поздравни говор је одржао Бела Кањо, истакнути апатински орнитолог, један од оснивача ⁠Друштва за заштиту и проучавање птица Србије и велики заштитник природе.

Љубитељи уметности поставку могу погледати у Галерији „Меандер” до 8. јула.