ТЕЖАК РАСПОРЕД ЗА КК “АПАТИН” НА СТАРТУ ДРУГОГ ДЕЛА ПРВЕНСТВА

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Кошаркашки клуб “Апатин” има изузетно тежак распоред на старту другог дела првенства у Другој регионалној лиги север група Б, јер у прва два кола игра против две најбоље екипе у групи.

У првом колу након зимске паузе Апатинци су претходног викенда убедљиво поражени на гостовању у Гајдобри од лидера на табели, екипе “Херцеговац” резултатом 101:54 (24:10, 30:19, 25:17 и 22:8). Према речима Ненада Угарковића председника КК “Апатин”, “Херцеговац” је најквалитетнија екипа у овом рангу такмичења, али је нагласио да разлика на крају утакмице није реална.

-Пет минута пре краја треће четвртине домаћи су имали предност од неких петнаест поена. Ми смо на ово гостовање отишли без стандардне петорке јер нису играли Лакета, Смиљанић, Миљешић, Радаковић, тако да смо се домаћину супротставили са млађим момцима који нису успели да парирају физички доминантнијим и спремнијим играчима “Херцеговца” свих 40 минута. Док је било снаге, Марић и Јекић су висином парирали лидеру на табели, међутим обојица су због пет личних грешака напустили игру, па нису играли последњу четвртину. Домаћин је у том периоду направио велику разлику и заслужено узео бодове, рекао је Угарковић.

Пред Апатинцима је још један тежак меч, јер ће у суботу 08. фебруара од 19 часова у хали Основне школе “Жарко Зрењанин” гостовати другопласирана екипа “I Came To Play”, за коју наступају прослављени кошаркаши попут Дарка Миличића, Драгана Ћеранића, Јове Станојевића…

-Надам се да ћемо у ову утакмицу ући нешто комплетнији и да ће се у тим вратити момци који су повређени и болесни, али и они који су изостали због приватних обавеза. Долази нам друга најквалитетнија екипа у нашој групи, која је са екипом из Гајдобре сигуран путник у плеј-оф и која ће се борити за улазак у виши ранг. Они су апсолутни фаворити када је у питању меч у Апатину, али ми ћемо се трудити да пружимо достојан отпор, нагласио је Уграковић. Он је позвао навијаче да у суботу дођу у апатинску спортску халу и на делу виде некадашње кошаркашке асове.

Након дванаест одиграних кола Кошаркашки клуб “Апатин” је шести на табели са 16 освојених бодова, колико има и четвртопласирана екипа “Карађорђево”.