У оквиру заједничког пројекта WWF Adria и Intesa Sanpaolo групације, посађено је 900 садница аутохтоног воћа, ароматичног и зачинског биља у школама у Гакову, Новој Гајдобри и Футогу. Ова иницијатива је део напора за ублажавање климатских промена и очување влажних станишта у Горњем Подунављу, српском делу Европског Амазона.
Концепт „Шуме хране“ осмишљен је да имитира природни шумски екосистем, укључујући више нивоа вегетације, од високих стабала воћака (јабука, крушка, шљива, вишња) до жбунова и биљака попут дуда, зове, рузмарина и мајчине душице. Ове шуме пружају не само храну, већ и бројне екосистемске услуге, попут побољшања земљишта, повећања задржавања воде и стварања станишта за дивље животиње.
Шума хране ће бити доступна за 1.400 ученика и локално становништво, нудећи природне, хемијски нетретиране плодове. Овај еколошки модел доприноси биодиверзитету, привлачи опрашиваче и корисне инсекте и ствара одржив и отпоран екосистем.
Пројекат представља директан допринос очувању УНЕСКО-овог Петодржавног резервата биосфере Мура-Драва-Дунав, истовремено подижући свест о значају природе и могућностима за унапређење животне средине. Шуме хране су практичан пример како природу можемо чувати, а животни простор побољшати.