“СТОТКА” АПАТИНАЦА ЗА ВРАЋАЊЕ САМОПОУЗДАЊА ПРЕД ПЛЕЈ-ОФ

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Кошаркашки клуб “Апатин” је оправдао улогу фаворита у такмици 16. колу Друге регионалне лиге север група Б, победивши пред својим навијачима последњепласирани “Сивац” резултатом 103:56. Апатинци су одиграли одличан меч, а гости су успели донекле да им парирају само у првој четвртини која је завршена резултатом 21:14. Преостала три периода игре наши кошаркаши су убедљиво добили (30:15, 31:15 и 21:9), чиме су прекинули серију лоших резултата.

-Након два пораза, успели смо да повратимо самопоуздање над фењерашем. У утакмицу смо од почетка ушли како треба, контролисали смо одбрану и скок. Да смо јако радили и вредно тренирали показује чињеница то што смо убацили 23 тројке, оборивши рекорд клуба, али и вероватно првенства када је једна утакмица у питању. Све ово смо остварили на крилима младих снага жељних минута и кошарке. Сви играчи су играли и сви су се уписали у стрелце, а екипу су носили Стефан Дамјановић и Марко Мајски, момци који су 2005. годиште. Овом победом смо 99 одсто обезбедили плеј-оф и мирно чекамо расплет у групи, рекао је за радио “Дунав” Далибор Ћопић, тренер апатинских плаво-белих.

Најефикаснији појединци на мечу били су Лазар Малешевић са 19, а Стефан Дамјановић и Илија Девић су убацили по 15 поена.

До краја лигашког дела такмичења остала су још два кола, а наредног викенда КК “Апатин” је слободан, док ће у последњем колу регуларног дела првенства дочекати још једну екипу са дна табеле, КК “Карађорђево”.