RUKOMETAŠIMA BOD U BAČKOJ PALANCI

Rukometaši Apatina su prekinuli seriju poraza odigravši nerešeno 18:18 u Bačkoj Palanci protiv ekipe Lavova. Apatinski “plavo-beli” u utorak od 20 sati igraju utakmicu 1/4 finala Kupa Vojvodine protive Dalmatnica iz Riđice, a u petak takođe pred svojim navijačima dočekuju ekipu Železničara iz Inđije, meč počinje od 19 sati i 30 minuta.

Utakmica u kojoj su dobre odbrane i raspoloženi golmani dominirali tokom čitavog meča što i mali broj postignutih golova pokazuje. Gotovo čitavim tokom meča Lavovi su bili u prednosti, a gosti koriste svoju priliku i 2 minuta pre kraja golom Beslaća dolaze do prednosti od 18:17. Na drugoj strani arbitri dosuđuju sedmerac i isključenje igraču RK Apatina pa domaćini preko Đurkovića dolaze do izjednačenja.

U poslednjem napadu apatinski rukometaši uspevaju da sačuvaju loptu u svom posednu do 15 sekuni pre kraja meča i tako osvoje vredan bod. Najefikasniji na ovom meču bio je kapiten RK Apatina, Milojević sa 6 postignutih golova, a pratili su ga Beslać i Krec sa 5.