РУКОМЕТАШИ АПАТИНА ДОБИЛИ ЈОШ ЈЕДАН ДЕРБИ

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Рукометаши Апатина су у дербију десетог кола Прве лиге север на гостовању у Банатском Карловцу победили истоимену екипу резултатом 28:25. Читаво прво полувреме се играло гол за гол и на одмор се отишло резултатом 13:13. Домаћин је у наставак меча ушао нешто јаче и на самом старту другог дела повео са два гола предности, али су се Апатинци врло брзо консолидовали и већ у 37. минуту вратили резултатски егал. У наставку се поново играло гол за гол, да би рукометаши Апатина у 48. минуту дошли до предности коју нису испуштали до краја меча.

Најефикаснији међу Апатинцима био је Пилиповић са девет голова, док је Ољача дао пет.

Након десет одиграних утакмица Рукометни клуб “Апатин” је други на табели са 16 бодова, колико има и првопласирана “Херцеговина” и трећепласирани “Херцеговац”.

Изабраници Владимира Ђукића су успели да остваре свој циљ са почетка другог дела првенства, да у прва три кола победе екипе које су им директни конкуренти за пласман у виши ранг. Апатинци у наредном периоду имају нешто лакши распоред, јер ће играти против екипа из доњег дела табеле.