RADNIČKI NA PRVENSTVU SRBIJE

VESTI

Mladi fudbaleri somborskih crveno-belih boriće se za titulu prvaka Minimaksi lige.

Generacija fudbalera rođenih 2003. godine je do velikog uspeha stigla zahvaljujući odličnim igrama u završnici vojvođanskog dela prvenstva održanom za vikend u Zrenjaninu. U prvoj kvalifikacionoj rundi remizirali su sa novosadskom ekipom Petar Puača (2:2), a zatim ubedljivo, 10:0, savladali Arenu iz Nove Pazove. Da bi se našli na državnom prvenstvu Somborcima je bila potrebna još jedna pobeda u poslednje dve utakmice. Ostvarili su je već u duelu protiv Mladosti iz Bačkog Jarka (6:3), pa je poslednji meč turnira imao revijalni karakter. Zrenjaninska Mladost Bambi je savladala vršnjake iz Radničkog sa 3:2, ali će oba tima će 18. aprila igrati na finalnom turniru u Smederevskoj Palanci. Prvi strelac našeg tima u Zrenjaninu bio je Petar Drvar sa 12 postignutih golova. FK Radnički – generacija 2003:Jurišić, Štork, Dmitrović, Vojvodić, Drvar, Kekić, Andrić, Šorgić, Lisica, Knežević, Vlajković. Ekipu su tokom sezone vodili Sima Milić i Siniša Lazić.
Talentovana generacija Radničkog je tokom ovogodišnjeg takmičenja ostvarila odlične rezultate u kvalifikacijama u Apatinu. Kvalitet su potvrdili i u finalu naše zone, gde su prvo dobili Mladost Apa (3:0), a potom u finalu Kordun iz Kljajićeva sa 2:0.