Од почетка студентских протеста, којима су се у виду подршке придружили и просветни радници широм земље, наставни процес у апатинским школама ни у једном тренутку није био у потпуности обустављен. Поједине школе на територији општине Апатин које су одржавале часове у трајању од 30 минута, постепено се враћају на уобичајени режим рада.
Гимназија и стручна школа „Никола Тесла“ у Апатину је од прошле седмице прешла на редовно трајање часова од 45 минута. Како је за Радио Дунав речено, одлуку о томе донела је већина наставног особља. Један од разлога за повратак на стандардно трајање часова је жеља да се очува квалитет наставе и избегну губици у наставном плану. Такође, утицај на одлуку имала је и потреба за бољом организацијом школског распореда, посебно за наставнике који предају у више школа.
У Основној школи „Жарко Зрењанин“ часови се и даље одржавају у трајању од 30 минута. Наставници су израдили план надокнаде наставе који се реализује путем Google учионице, и она ће бити релизована без додатних радних субота, а његова потпуна имплементација се очекује до краја школске године. Део наставника је већ доставио извештаје о надокнади наставе из фебруара. У овој школи је у току и припремна настава за пробни завршни испит, који ће се одржати 25. и 26. априла. Ускршњи распуст за ђаке почиње 16. априла и трајаће до 21. априла.
Техничка школа са домом ученика у Апатину тренутно ради у скраћеном режиму, са часовима од 30 минута. Професори су успели да надокнаде наставне активности предвиђене за фебруар, а током ове недеље ће размотрити одлуку о повратку на 45-минутне часове. Један од кључних разлога за могућу промену је чињеница да део наставног особља истовремено предаје у апатинској гимназији, где је нормално трајање часова већ враћено, што отежава усклађивање распореда.
Основне школе у селима општине Апатин током целог овог периода нису мењале распоред и часови су се одржавали у трајању од 45 минута.
Иако се надокнађује пропуштено, и иде ка нормализацији наставног процеса, атмосфера у колективима је и даље напета. Незадовољство међу наставницима додатно је подстакнуто због умањења зарада током протеста, али и подељених ставова у вези са подршком студентским протестима. Ситуација остаје сложена, а наставак редовног рада зависиће од даљих одлука просветних радника и школских управа.