MANDIĆ OD TRAGIČARA DO HEROJA, MLADOST U POSLEDNJEM TRENUTKU DO BODOVA

APATIN FUDBAL SOMBOR SPORT VESTI

U 4. kolu Bačke fudbalske lige, pobede su zabeležila oba kluba sa teritorije apatinske opštine. Bratstvo je na svom terenu minimalcem 1:0 (0:0) porazilo ekipu Subotice, a jedini strelac bio je Nikola Mandić u 88. minutu meča.
Prigrevčani su bili mnogo bolji rival, a u prvom poluvremenu nisu iskoristili jedanaesterac. Ipak, uspeli su da zabeleže važan trijumf i ostanu na čelu tabele zajedno sa ekipom Bečeja. U narednom kolu 12. septembra, izabranici Živote Gavrilovića gostuje ekipi Vrbasa.

Mladost je na stadionu kraj Dunava savladala neugodni Srbobran rezultatom 2:1 (0:1), a gosti do ovog kola nisu primili nijedan gol. Činilo se da će tako biti i ovog puta, ali su “đavoli” pobedili golovima Rapaića i Ožegovića bukvalno u poslednjim trenucima susreta. Ova pobeda mogla bi značajno da podigne samopouzdanje igračima Mladosti pred nastavak prvenstva. Prilika za prvi trijumf na gostovanju je već u nedelju 13. septembra, kada Apatinci gostuju Zadrugaru u Srpskom Miletiću.