LIDER PAO U SONTI

U 5. prvenstvenom kolu Dinamovci su na svom terenu dočekali lidera,  Jedinstvo 1947 iz Koluta.
Plavi su u utakmicu ušli rešeni da protiv favorita postignu maksimum.  Bez imalo respekta, od početka su igrali napadački, pa su već u prvih 15 minuta stvorili dve idealne šanse, koje nisu iskoristili.  Poveli su u 19. minutu. Strahovit udarac Josipa Gala  iz slobodnjaka s oko 25 metara očistio je paučinu iz desnog gornjeg ugla golmana Jedinstva.
Poslije ovoga gola otvorili su se i gosti, pa je oko 150 gledalaca uživalo u obostrano napadačkom fudbalu. Stvarale su se polušanse, ali do odmora nije bilo promena rezultata.
Dinamovci su u drugom poluvremenu pojačali pritisak, što je rezultiralo brojnim šansama, a u nekoliko navrata gostujući golman je bravuroznim intervencijama sprečio gotovo sigurne golove.
Plavi su s 2 – 0 poveli golom Kmezića u 61. minutu. Gosti su pokušali namestiti ofsajd-zamku, ali je jedan obrambeni igrač zaostao iza napadača plavih, pa su gosti u žestokim protestima, zaradili samo dve javne opomene. Nesigurni sudija Kalapoš nije imao hrabrosti zbog njemu i pomoćniku Borbelju upućenih vulgarnih psovki potegnuti crveni karton.
Zadnjih pola sata Dinamovci su imali inicijativu, stvorili su još nekoliko izglednih prilika, ali bez promene rezultata.
Jedinstvo i Partizan su u ovom kolu poraženi,  „salašari“ na svom terenu sa 1 – 3 od Crvenke, a Kupusinci sa 1 – 4 u Aleksa Šantiću.
U 6 kolu Sonćani će na teško gostovanje u Sombor, kod OFK Metalca, Partizan će ugostiti Rastinu 1918, a Jedinstvo će na Ribarevu dočekati ekipu Ratkova 1918.