“KRALJ KIKSEVA” DOSUDIO NAJSMEŠNIJI PENAL U ISTORIJI FUDBALA

ZANIMLJIVOSTI

SRBIJA, a zahvaljujući društvenim mrežama celi svet smeje se sudiji Srđanu Obradoviću.

Kralj kiksera među deliteljima pravde i od ranije poznat po neverovatnim greškama, nadmašio je sam sebe na derbiju pretposljednjeg kola plejofa Super lige.

U Subotici je domaći Spartak dočekao niški Radnički u odlučujućoj utakmici za plasman u Evropa ligu sledeće sezone. Direktan dvoboj za Evropu pripao je domaćinu koji je slavio 2:0 uz malu pomoć sudije Obradovića.

Prvo je u 49. minuti gostima isključio Pavkova zbog dva žuta kartona, zatim je u 66. minuti dosudio penal iz kojeg Nikolić postiže gol za vođstvo Spartaka 1:0.

Ali teška sudačka lakrdija, nezapamćena čak i na ovim prostorima, dogodila se u 79. minuti. Lopta je na desnoj strani kaznenog prostora prizemno prošla kroz noge igraču Radničkog, a sudija je pokazao na penal. Nikolić i iz ovog kaznenog udarca poentira za konačnih 2:0.

Gledajte snimak sto puta i nećete shvatiti zašto, a osim nebuloznog penala, odmah ćete primetiti i da prilikom dosuđivanja nepostojećeg jedanaesterca protiv njih igrači Radničkog nisu radili što bi bilo logično – burno se bunili i prigovarali sudiji.

Situacija koja iz svih uglova jako smrdi na nameštaljku.

Kako smo istakli, ovo je poslednja, ali nikako jedina neverovatna greška sudije Obradovića.

U legendu je ušao na derbiju Crvene zvezde i Partizana (1:1) prošle godine. Tada je Zvezdi priznao gol iako mu je prethodio debeli gol-aut:

Obradović je briljirao i na ovim utakmicama, pogledajte za kakve je padove sudio penale: