GOLEADA U PRIGREVICI, BRATSTVO U POLUFINALU KUPA

APATIN FUDBAL SOMBOR SPORT VESTI VOJVODINA

U 1/4 finalu kupa Vojvodine FK Bratstvo je na svom terenu dočekalo ekipu Dunava iz Starih Banovaca i savladalo ih sa 4:3. Utakmica koja je obilovala mnoštvom lepih poteza obe ekipe i koja je od samog starta obećavala efikasnošću. Već posle nekoliko minuta igre Banovčani su iz kornera postigli svoj prvi pogodak i poveli sa 1:0. Nije dugo trebalo da dođe do izjednačenja, fudbaleri Dunava prave jedanaesterac i Makar poravnava na 1:1. Do kraja poluvremena gosti ponovo iz prekida uspevaju da dođu do prednosti od 2:1 i sa tim rezultatom se odlazi na odmor.

U nastavku meča prigrevčani su bili nešto ofanzivnija ekipa i posle gužve u šesnaestercu gostujućeg golmana Stojšić se najbolje snalazi i uspeva da ugura loptu u mrežu za ponovno izjednačenje od 2:2. Banovčani da ne bi nešto promenili na ovom meču i svoj treći gol postižu nakon prekida iz kornera i treći put dolaze do vodstva ovaj put od 3:2. Da rezultat ne ostane takav pobrinuli su se najpre Mitrović koji je prelepim golom krunisao svoju odličnu partiju i Mandić koji je iz slobodnog udarca doneo trijumf i plasaman u 1/2 finale kupa Vojvodine.

Naredni protivnik prigrevčanima biće ČSK iz Čelareva, a o domaćinu ovog meča biće odlučeno žrebom.