DŽIMI KOMERCU SEDMA TITULA PRVAKA

APATIN SOMBOR SPORT SRBIJA SVET VESTI VOJVODINA

U subotu 25. juna 2016. godine na terenima pored banje Junaković održana je 7. Lička olimpijada koja je okupila 19 ekipe iz Srbije i inostranstva. U ukupnom plasmanu prvo mesto je zauzela ekipa „Džimi komerc“ kojoj je ovo 7. uzastopni trijumf, drugoplasirani su bili gosti iz Užica ekipa „Stefan i div“ dok su treće mesto osvojili „Lički sokolovI“ iz Apatina.

Manifestaciju je otvorio predsednik opštine Apatin Radivoj Sekulić a prva disciplina je bilo takmičenje najmlađih u trci u vrećama, od kojih se očekuje da narednih godina naslede i očuvaju tradiciju.

Pred velikim brojem gostiju iz zemlje i inostranstva odvijalo se takmičenje u disciplinama kao što su: vučenje kuke, skok u dalj iz mesta, skok u vis iz mesta, pretezanje štapa, hodanje po brvnu, obaranje ruke, penjanje na stožinu, bacanje kamena s ramena i nadvlačenje konopa.

Pogledajte rezultate po disciplinama.

Trka dece u vrećama:
1. Branko Đonlić
2. Katarina Tomić
3. Zorana Anđelović

Trčanje po brvnu:
1. Nemanja Ljuština (Lički majkani, Kolut)
2. Miloš Cumbo (Krajiški vitezovi, Banja Luka)
3. Aleksandar Raković (Stefan, Sevojno)

Vučenje kuke:
1. Saša Stanić (Džimi komerc, Prigrevica)
2. Nedeljko Stojković (Stefan i Div, Užice)
3. Milan Vidak (Lički sokolovi, Apatin)

Skok u dalj iz mesta:
1. Aleksandar Bundalo (Džimi komerc, Prigrevica)
2. Aleksandar Krajišnik (Prigrevčani, Prigrevica)
3. Ratomir Baštić (Ćiro lička kaldrma, Drvar)

Pretezanje štapa:
1. Dalibor Zelen (Džimi Komerc, Prigrevica)
2. Miloš Milanović (Stefan i Div, Užice)
3. Goran Veselinović (Krajiški vitezovi, Banja Luka)

Skok u vis iz mesta:
1. Danijel Popović (Stefan i Div, Užice)
2. Radovan Vidačić (Lički sokolovi, Apatin)
3. Aleksandar Krajišnik (Prigrevčani, Prigrevica)

Penjanje uz stožinu:
1. Nikola Kovačević (Lički sokolovi, Apatin)
2. Jovan Stupar (Džimi komerc, Prigrevica)
3. Milan Prodanović (Prigrevčani, Prigrevica)

Obaranje ruke:
1. Goran Žepina (Lički sokolovi, Apatin)
2. Miloš Todić (Likosi, Novi Sad)
3. Marko Todić (Stefan, Sevojno)

Bacanje kamena sa ramena:
1. Miloš Marković (Džimi komerc, Prigrevica)
2. Radovan Zeković (Ćiro lička kaldrma Drvar, Beograd)
3. Svetko Škondra (Lički sokolovi, Apatin)

Nadvlačenje konopca:
1. Stefan i div, Užice
2. Džimi komerc, Prigrevica
3. Krajiški vitezovi, Banja Luka

RADIVOJE SEKULIĆ OTVARA SEDMU LIČKU OLIMPIJADU SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 8 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 2 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 11 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA STOŽINA 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 7 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 3 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 5 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 4 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 10 2016 SEDMA LIČKA OLIMPIJADA 9 2016