DUNAV SAVLADAO SLOBODU

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Košarkaši Dunava su u drugom kolu Druge lige grupa Sever savladali Slobodu iz Novog Sada sa 77:66. Novina u ovogodišnjem takmičenju koju je doneo KSS o neograničenom broju starijih igrača u jednom timu donela je i jaču ekipu Slobode u odnosu na prošlu takmičarsku sezonu. U prvih 10 minuta goste je služio šut za 3 poena pa su tako održavali rezultatski priključak i na prvu pauzu otišli sa samo poenom zaostatka 23:22.

Drugi period igre ubedljivo je pripao domaćinu koji su do poluvremena napravili osetniju prednost pobedivši drugu deonicu igre sa 22:6. Do kraja meča apatinski košarkaši su rutinski odradili utakmicu i pobeda nije dovedene u pitanje ni u jednom trenutku.

Pred KK Dunavom je odigravanje zaostalog 1. kola protiv ekipe Feniks iz Bačke Palanke, a potom će za vikend gostovati u Novom Sadu ekipi Sport Key.