ЧЛАНОВИ АТЛЕТСКОГ КЛУБА АПАТИН АКТИВНИ И УСПЕШНИ ПРОТЕКЛИХ СЕДАМ ДАНА

APATIN OSTALI SPORTOVI SPORT VESTI

Победа Ђуре Борбеља уз рекорд стазе на Острогу, прегршт добрих резултата осталих чланова АК Апатин

Чланови Атлетског клуба Апатин су протеклог викендом наставили су са одличним остварењима наступајући на такамичењима у земљи (Нови Сад и Фрушка гора) и иностранству (Острог и Будимпешта).

Ђуро Борбељ освојио је шампионску титулу уз обарање рекорда стазе на 5. Острошком полумаратону са резултатом 1 сат 11 минута и 28 секунди, који је одржан у суботу 2. априла, Ђуро је у периоду од 24. до 31. марта боравио на припремама са репрезентацијом Војске Србије које су одржане у Ајшевици (Република Словенија).

Прошле суботе (26. март) на Фрушкој гори отворена је најдужа трим стаза у Србији у дужини од 5,5 километара и тим поводом је реализована 1. крос трка „Иришки венац“ где је наступило неколико чланова АК Апатин. У мушкој конкуренцији Александар Штајфер освојио је вицешампионску титулу, 6. и 7. место освојили су Жива Вијоглавин и Никола Ђурић, трку је успешно истчао и Арсеније Чегар (непуних 4 године). У женској конкуренцији пласман на 4. место остварила је Марија Бубало, 5. место заузела је Александра Буркановић, 7. и 8. место освојиле су Исидора Шарчев и Милица Марковић, 10. место освојила је Апатинка Милица Шашић, док је пласман на 13. место остварила једна од најмлађих учесница Хана Чегар.

Истог дана у Будимпешти је одржан Вивичита полумаратон, где су наступила три члана АК Апатин који су успешно истрчали полумаратонску трку Предраг Вејин са резултатом 1 сат 30 минута и 32 секунде, Немања Ђурић оборио је лични рекорд са резултатом 1 сат 24 минута и 32 секунде) и Александар Стајић који је био близу личног рекорда (1:19:44)

Наредног дана у недељу (27. марта) одржан је 29. Новосадски полумаратон где је најуспешнија била Александра Буркановић која је у трци на 21,1 километара освојила треће место у укупном пласману код жена. У трци на 10 километара чланица Уна Чегар освојила је укупном пласману 4. место са резултатом 50 минута и 4 секунде, најмлађа учесница у трци са 11 и по година и поред јаког пада и ударања колена и руку и разбијених наочара успешно савладала трку и ушла у сам врх у женској конкуренцији. У трци на 5 киломатара 4. место у укупном пласману остварио је Вања Болесников, Никола Ђурић освојио је 8. место.

У Новом Саду је наступило још неколико Апатинаца који нису чланови клуба. У трци на 21,1 километара Арсеније Родић (2 сата 7 минута 24 секунде), у трци на 10 километара Бранислав Цвенић истрчао је резултат 54 минуте и 52 секунде, Јелена Аџић (58 минута и 49 секунди).

Наредног викенда чланове АК Апатин очекује наступ у Бечеју на трци 5. Бечејска десетка која се одржава у суботу 09. априла у техничкој организацији Атлетског клуба Бечеј.