BRATSTVO RUTINSKI ZA NOVA TRI BODA

U meč 8. kola Srpske lige – grupa “Vojvodina”, fudbaleri Bratstva iz Prigrevice ušli su nakon prvog poraza u sezoni u Sakulama, ali i oslabljeni neigranjem standardnih prvotimaca Noskovića i Bursaća. Iako je u prvom poluvremenu bilo problema za domaće, u nastavku su stvari došle na svoje mesto pa je tako ekipa Radničkog iz Nove Pazove savladana rezultatom 3:1 (1:1).

Posle pola sata igre dosuđen je penal za Bratstvo nakon što je Zeljko oboren u šesnaestercu gostiju. Suguran izvođač kaznenog udarca je Vuković za 1:0. Desetak minuta kasnije gosti postižu gol. Cvijetinović je iskoristio konfuziju u zadnjoj liniji domaćih, oduzeo loptu, prošao golmana Ićitovića i gurnuo loptu u praznu mrežu. Nerešenim rezultatom se otišlo na odmor.

Faber i Šveljo su već u 47. minutu stvorili akciju za 2:1, a u 56. minutu Šveljo je nakon gola zabeležio i asistenciju. Sjajna povratna lopta za Makara koji pogađa mrežu golmana Kantara za 3:1. Imali su u drugom poluvremenu fudbaleri Bratstva još nekoliko dobrih prilika od kojih vredi izdvojiti pokušaj Grabeža sa velike udaljenosti ali je u ovoj situaciji prečka bila saveznik gostiju. Na kraju, domaćin mora biti zadovoljan, bez obzira na sitne greške u prvom delu igre. Sasvim zasluženo su osvojena nova tri boda za ostanak na čelu srpskoligaškog fudbalskog karavana.

Narednog vikenda Prigrevčani će u goste ekipi Crvene Zvezde iz Novog Sada koja je trenutno pretposlednja na tabeli pa se očekuje još jedan trijumf Bratstva.