“БРАТСТВО” ОЧЕКИВАНО УЕЗЕЛО БОДОВЕ У ЗМАЈЕВУ, “МЛАДОСТ” ПРЕОКРЕТОМ ДОШЛА ДО ВАЖНЕ ПОБЕДЕ

Протеклог викенда су одиграни мечеви 17. кола Војвођанске лиге север, а оба представника општине Апатин су забележили победе.

Головима Балиновића у 19. и Тасића у 49. минуту пригревачко “Братство” је у Змајеву победило “Обилић” резултатом 2:1, а погодак за домаће у 91. минуту је постигао Живојнов. Пригревчани крупним корацима иду према пласману у “Српску лигу”, а овај њихов тријуф иде на руку и апатинској “Младости” која се бори за опстанак.

Апатинци су након велике драме успели да узму сва три бода у Раткову, победивши “Раднички” резултатом 2:3. Домаћин је повео у 21. мунуту, а резултат је у 65 минуту поравнао Бурсаћ. Деветнаест минута касније “Раднички” је поново повео, али “Младост” је успела да преокрене головима Рапаића са пенала у 85. и 93. минуту. Треба напоменути да је домаћин утакмицу завршио са деветорицом на терену, јер су им два играча искључена. Ово је изузетно важна победа “Младости” у борби за опстанак, али и ињекција самопоуздања пред јако битну утакмицу са екипом “Крила Крајине” која је прва “изнад црте”, па им је главни циљ исти као и апатинским црвено-белим, да и нареедне сезоне играју у “Војвођанском северу”.