ATLETIČARI USPEŠNI PRED BEOGRADSKI MARATON

Članovi seniorske ekipe Atletskog kluba Apatin u protekle dve nedelje nastupali su na takmičenjima u zemlji i inostranstvu gde su ostvarili zapažene rezultate.

U nedelju 3. aprila 2016. godine održan je međunarodni 23. Novosadski polumaraton u kojoj je na stazi 21,1 km ubedljivu pobedu odnela Mariana Čegar Lukić, u istoj trci Aleksandar Štajfer oborio je lični rekord za nekoliko minuta pored njih dvoje u trci su nastupili i Predrag Knežević i Zoran Radičanin, u okviru polumaratona održana je i trka na 10,5 km u kojoj je nastupio Tihamer Siraki.

Istog dana kada je održan Novosadski polumaraton, održana je međunarodna trka Zagreb-Čazma u dužini od 61 kilometra i 350 metara u kojoj je Tanja Stojanovski zauzela 3. mesto u starosnoj kategoriji i međunarodni maraton Bratislava gde je nastupio Rajmond Halai i ostvario solidan rezultat.

U subotu 2. aprila 2016. godine održano je Prvenstvo Vojvodine u krosu u Bečeju na kojem je nastupio seniorski sastav, najuspešniji je bio Đuro Borbelj koji je zauzeo peto mesto, iza njega su se plasirali Damir Stojanov, Aleksandar Bojović i Tihamer Sirak, istog dana održan je i međunarodni Osiječki polumaraton gde su nastupili i na stazi od 21,1 km ostvarili solidna vremena, Aleksandar Zdravković i Katarina Popov.

Kruševac je bio domaćin 1. Kruševačkog polumaratona na kojem su nastupili Nebojša Ćulumović koji je osvojio peto mesto u kategoriji i Aleksandar Bojović koji je oborio lični rekord na 21,1 km za više od 5 minuta i osvojio osmo mesto u starosnoj kategoriji.
Aleksandar Štajfer osvojio je treće mesto u ukupnom plasmanu na izuzetno napornoj trci Trebinje Vertikal iz serije skaj raning ekstremnih trka, na stazi u dužini od 5,2 kilometra i sa 960 metara uspona ostvario je rezultat 49.10 sekundi što je bio rezultat manje od pola minuta sporiji od pobedničkog.

Proteklog vikenda održana je i redovna godišnja skupština Atletskog saveza Vojvodine i seminar za trenere na kojem je predavač bio trener Ivane Španović, AK Apatin na skupštini predstvljao je Dejan Viduka.

Članove AK Apatin naredne subote očekuje nastup na 29. Beogradskom maratonu.

Stajfer Aleksandar u akciji Culumović prvi s desna Krusevac Rajmond Halai Bratislava