APATINCI IZUZETNO EFIKASNI, 40 GOLOVA U MREŽI DALMATINCA

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Rukometaši Apatina su juče odigrali zaostalu utakmicu 19. kola Druge lige Sever u kojoj su kao gosti savladali Dalmatinac iz Riđice sa 40:32(19:16).

Apatinci odlično otvaraju utakmicu i u sedmom minutu odličnom odbranom stvaraju prednost od 5:0, a sve golove postigli su iz kontranapada. Do kraja poluvremena koncentracija popušta pa domaćin uspeva da svede razliku na prihvatljiva tri gola. Nastavak meča opet donosti angažovaniju igru u dobrani koju sa nekoliko odličnih intervencija podržava i golman Bogojević pa u 40. minutu “plavo-beli” imaju prednost od 8 golova i tu se već mogao naslutiti konačan ishod meča.

U poslednjih 10ak minuta oba trenera daju šansu najmlađim igračima što je oko 200 ljudi u sportskoj hali u Riđici nagradilo velikim aplauzom.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Skuban sa 6 postignutih pogodaka, dok je u ekipi Apatina Čabai postigao 14, a Rađenović 9 golova.

Rukometaši naredni meč igraju u Šidu protiv ekipe Radničkog.