Пливачки клуб “Делфин” из Апатина 27. јуна на дунавцу код ресторана “Плаве руже” организује Отворено првенство Србије у даљинском пливању. Пријава такмичара је на дан догађаја до 10 часова, а пола сата касније ће почети ревијална трка на 150 метара за децу до 12 година. Старт трка на 1.000, 3.000 и 5.000 метара је заказан за 11 часова, док ће у 14 сати почети проглашење победника и заједнички ручак за све такмичаре.
Организатори очекују долазак пливача из читаве Србије, али и из Македоније и Мађарске.