SONĆANKE DEKLASIRALE GOŠĆE IZ BAČA

U četvrtom prvenstvenom kolu 3. lige Srbije Srem-Južna Bačka rukometašice ŽRK Sonta su na svom parketu bile neumoljive. Gošće, ŽRK Eret iz Bača, nikako nisu nalazile rešenje za postizanje golova, a kad bi i uputile opasniji šut, isprečila bi se domaća „jedinica“ Silvija Fabijanov, pa su u 60 minuta uspele postići svega 7 pogodaka. S druge strane, iako je čuvarica mreže Bačanki bila njihova najbolja igračica i imala vrlo solidan procenat odbrana, iza njenih leđa se zaustavilo 22 projektila Sonćanki. Utakmica je bila žustra, prava prvenstvena. Već od prvih minuta domaće igračice su bile u stalnoj rezultatskoj prednosti, na kraju prvog poluvremena rezultat je glasio 10 – 5. U drugom delu igre zabeležen je jedan kuriozitet. Sve do 57. minuta gošće nisu ni jednom zatresle mrežu nesavladive Silvije Fabijanov, a tek po ulasku u igru rezervne vratarke Marijane Gomboš postigle su dva pogotka. Za to vreme sevali su udarci raspoloženih Sonćanki iz svih pozicija. Oko 150 vernih navijača je na kraju burnim pljeskom pozdravilo svoje ljubimice za konačni rezultat od 22-7 (10 – 5). Igračica utakmice bila je sedmostruki strelac i stoub odbrane Jelena Danilović.

ŽRK Sonta: Fabijanov, Kusturin, Janjanin, Tadijan (3), Poturica, Tančik, Klecin, Čonka (2), Mehmedović (4), Sopi (2), Miloš (1), Gomboš, Danilović (7), Vidaković (3), Đurkov, Šegrt