У АПАТИНУ ОДРЖАНА АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊА КРВИ

APATIN DRUŠTVO VESTI

Данас је у Апатину у Народној библиотеци “Миодраг Борисављевић” одржана још једна акција добровољног давања крви на коју се одазвало 15 давалаца, од тога три даваоца су први пут донирала крв.

Доктор Милован Бежановић из Завода за трансфузију крви Војводине задовољан је одзивом грађана на акцију.

-На данашњој акцији добровољног давања крви одзив је био задовољавајући, а одазвало се 15 давалаца крви и свих 15 је успешно донирало крв. Мало је скромнији одзив, ако се узме у обзир да је претходна акција која се реализовала у Апатину била и више него одлична, а истој се одазвало око 60 добровољних давалаца. Можда је то разлог данашњег скромнијег одзива, али смо у сваком случају задовољни зато што смо успели да прикупимо 15 јединица крви што заиста знаћи јер је тај континуирани прилив крви неопходан како би се резерве одржавале на стабилном нивоу. Данас је крв донирало троје нових добровољних давалаца, рекао је доктор Бежановић за “Дунав” и апеловао на млађу популацију, али и популацију средње животне доби који никада нису донирали крв, а осећају се здрави и способни да је дају да се одазову овим хуманим акцијама и на тај начин некоме помогну.

Не заборавимо крв је драгоцен дар који нема замену, а хумано је даривати јер се некоме на овај начин пружа нова шанса за живот.

Подсећамо, давалац крви може бити свака здрава, одрасла особа, старости од 18-65 година код које се лекарским прегледом и провером крвне слике, односно нивоа хемоглобина, утврди да давање крви неће угрозити ни њу, нити особу којој би се та крв применила.

Крв је могуће донирати и у Заводу за трансфузију крви Војводине који се налази у Новом Саду, улица Хајдук Вељкова 9а, сваког радног дана од 7 до 19.00 сати , и прве суботе у месецу од 8.00 до12.00 сати.

Акцију је организовао апатински Црвени крст у сарадњи са Заводом за трансфузију крви Војводине