U APATINU PAO JOŠ JEDAN FAVORIT, OVA MLADOST SE NE ŠALI

Mnogi su je već na pola puta otpisali, neki se i zlobno sladili njenim neuspesima i govorili kako joj je dogodine mesto u Područnoj ligi. Ipak, posle samo dva prolećna kola apatinska Mladost igra neki sasvimdrugačiji fudbal, i sa pravom nosi epitet dželata favorita. Nakon što je u prošlom kolu nokautiran jesenjiprvak u Bačkom Petrovcu (3:0), ove subote na stadionu kraj Dunava oružje je položila i čonopljanska Sloga. Mladost je slavila 2:1 (2:0) i jasno stavila do znanja da će u narednih 13 kola prvenstva biti trvd orah svima.

Po izuzetno hladnom i kišovitom vremenu u Apatinu prva četvrtina susreta je prošla bez većih uzbuđenja, uz dve prilike gostiju koje nisu iskoristili Konjović (Rašeta odbranio njegov pokušaj) i Ninković (šutirao preko gola nakon lepe akcije gostiju). Trener domaćih Stamenić nije mogao da računa na “požutele” Mandića i Rakića, meč je počeo sa Janom u samom vrhu napada i pouzdanim Medićem u štoperskomtandemu sa Macanovićem. Petreš je bio radilica na sredini, i ostavljao prostor Marinu da se istakne. Ovajje to sjajno činio do finiša kada mu je, baš kao i Janu ponestalo snage. U 27. minutu Marin je pogodio stativu udarcem sa distance, a samo minut kasnije domaći postižu gol. Nakon velike gužve u šesnaestercu Sloge, Jano je bio najprisebniji i matirao Zorića – 1:0. Mladost je posle postignutog gola bila mnogo bolja,a naredna uzbuđenja beležimo u 37. minutu kada su pokušali, prvo Faber iz slobodnog udarca, a potom i Divjak sa distance, ali je njegov lukav pokušaj iskosa sa desne strane završio malo pored stative gostiju.

Kada su svi očekivali poslednji sudijski zvižduk u prvom poluvremenu kapiten “đavola”, Srđan Rapaić je sjajno izveo korner, a u skoku je najviši bio Bojan Macanović i glavom zakucao loptu u mrežu za velikih 2:0.

Nastavak je počeo odličnom prilikom za Mladost. Knežević, koji je odigrao bez greške prvo poluvreme, a u nastavku nešto slabije, uostalom kao i ceo tim, probao je sa ivice šesnaesterca, no njegov prizemni udarac je završio tik pored desne stative. Od tog trenutka, pa do kraja meča Mladost se povukla, a Sloga vršila konstantan pritisak. U 58. minutu Konjović je pogodio iskosa u “malu mrežu” za 2:1, ali i pored terenske inicijative gostiju, Mladost je odolela najviše zahvaljujući sjajnom Dušanu Rašeti. Gosti su uspeli da postignu gol u sudijskoj nadoknadi vremena, ali je stoper Vidović bio u “debelom” ofsajdu, pa je rezultat ostao nepromenjen.

U narednom 18. kolu Vojvođanske lige – grupa “Sever”, Mladost u subotu 24. marta gostuje u Srbobranu istoimenoj ekipi. Meč počinje u 15 sati.